Klubu E.F. je neuvěřitelné čtvrtstoletí

Ladislav Bába 2023-08-25 08:04:00

Louny - S Jiřím Ekrtem mě pojí dlouhodobé přátelství a v současné době i číslovka 25… On vede již dvacet pět let Klub E.F. a já píšu stejnou dobu městskou kroniku… Proto mi bylo ctí zaznamenat i tuto významnou událost.


Je to už dvacet pět let, kdy v Lounech vznikl Klub E. lementární F. antazie, soukromý výtvarný ateliér a škola volného času. Jeho zakladatelem je Jiří Ekrt a za tu dobu klubem prošla zhruba tisícovka členů. K této příležitosti se ve Vrchlického divadle uskutečnily hned dvě výstavy. Klubová s pracemi za poslední rok a druhá „velká“, která mapovala dobu pětadvaceti let. Popřát a zavzpomínat přišla řada bývalých členů, nechyběl pěvecký sbor Kvítek, hudební skupina Funkus a další příznivci klubu.

Při této příležitosti Jiří Ekrt připomněl i poslední dobu velké změny v Klubu: „V posledním pětiletí čelil náš Klubu třem výzvám, z nichž první dvě hraničily s jeho další existencí. První, spojenou s nevídanou pandemií covidu, se nám podařilo překonat i díky okamžitému založení internetové školy E.F., kdy jsme zadáváním samostatné tvořivé práce udrželi spojení s našimi členy a dětem pomohli vyplnit nenadálou přemíru volného času. Za toto ,,covidové“ období se nám sešlo na padesát pěkných prací. Druhou výzvu, která přišla na jaře minulého roku v podobě stěhování, jsme překonali jen díky nevšednímu pochopení přínosu naší existence a fandovství rodinných příslušníků a přátel. Třetí výzva byla už sice radostná, ale zároveň nesmírně obtížná a po všech stránkách náročná. Realizovat totální rekonstrukci vytipovaných prostor v rekordním čase čtyř měsíců tak, abychom stihli zápis do jubilejního 25. ročníku! Podařilo se díky nevšednímu nasazení pracovníků různých profesí, rodinných příslušníků a v neposlední řadě i dospělých členek Klubu, které se zúčastnily úklidových prací ve finiši před zápisem“.

A tak po všech starostech jak se stěhováním, tak i po dvou výstavách a nezbytném prázdninovém odpočinku se chystá další ročník. Zápis se uskuteční ve čtyřech středách v měsíci září, sledujte Press či FB stránky Klubu E.F., kde najdete podrobnější informace. Letošního roku bude otevřeno osm oborů od nejmenších až po dospěláky.

Text a foto: Ladislav Bába


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video