Archeologický průzkum pod D7 u Slaného může začít

Lucie Steklá 2023-09-01 07:59:05

Lounsko, Slánsko – V čase, kdy se budování úseků dálnice D7 na Lounsku – zkapacitnění obchvatu Loun a obchvat Panenského Týnce, uzavírá Ředitelství silnic a dálnic smlouvy na budování dalších úseků. Konkrétně nyní udělalo (ŘSD) další krok k prodloužení dálnice D7 kolem Slaného.

 Úseky u Loun by měly být zčásti zprovozněny ještě letos na podzim, zbylé části úseků příští rok. V době dokončení středočeské části D7 už by měl chybět k dokončení dálnice z Prahy do Německa jen obchvat Postoloprt, který se má stavět v letech 2025 až 2028.

V minulých dnech uzavřelo ŘSD smlouvu na archeologický průzkum. Podle veřejné smlouvy zakázku v ceně 94,26 milionu korun bez DPH získalo sdružení firmy Samson Praha, příspěvkové organizace Archeologické centrum Olomouc a obecně prospěšné společnosti Labrys.

Archeologové budou mít na terénní práce na sedmi kilometrech budoucí dálnice celkem devět měsíců, další dva roky pak mají na zpracování výsledků průzkumu. Úsek začíná u Knovíze a končí za mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí I/16. ŘSD počítá se zahájením stavby příští rok. Zhruba 6,5 kilo-metru nové dálnice kolem Slaného vznikne rozšířením stávajícího dvoupruhového obchvatu města. Ten bude tvořit pravou polovinu dálnice, levou polovinu nechá ŘSD nově postavit. Mimo jiné to bude znamenat stavbu několika dálničních mostů a demolici některých budov. Předpokládané náklady činí 1,3 miliardy korun.

Práce probíhají o kousek dál, u Kněževsi. Na základě žádosti stavební firmy povolilo Ministerstvo dopravy prodloužení dopravního omezení, které je zavedeno v souvislosti s akcí „D7 MÚK Kněževes, přídatné pruhy. Dochází k prodloužení II. fáze, která má nově skončit 6. srpna. Původně měly být práce v této fázi realizace hotové do 15. července. Částečná uzavírka se týká části levého jízdního pruhu, pravého jízdního pruhu a zpevněné krajnice, resp. přídatného jízdního pruh v km 2,118–2,973 vpravo vč. nájezdové a výjezdové větve MÚK Kněževes (EXIT 3) vpravo. Důvodem jsou stavební práce na pravém mostu, výkopy a zemní práce. Provoz tedy bude i nadále bude veden v režimu 2+1/1 a po objízdné trase stanovené takto:

a) za uzavřenou nájezdovou větev MÚK Kněževes (EXIT 3) vpravo – silnice III/2405 – MÚK Kněževes (EXIT 3) – dálnice D7 (směr Praha) – silnice I/7 (ul. Lipská, směr Praha) – MÚK Letiště (EXIT 2 vč. místní komunikace ul. Aviatická) – silnice I/7 (ul. Lipská) – dálnice D7 (směr Chomutov).

b) za uzavřenou výjezdovou větev MÚK Kněževes (EXIT 3) vpravo – dálnice D7 (směr Chomutov) – MÚK Středokluky (EXIT 5 vč. sil. III/0078 a sil. III/0077) – dálnice D7 (směr Praha) – MÚK Kněževes (EXIT 3) a dále dle místní úpravy provozu. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video