Novinka: Policii navštívíte přes video v budce

Redakce 2023-09-21 07:00:00

Chomutov - Za policií do budky a přes video. Nový Pol Point bude i na Chomutovsku.

Policejní sbory v Ústeckém kraji se dlouhodobě potýkají s personální nouzí. V aktuální situaci by mohla pomoci síť Pol Pointů. Je to zpravidla speciálně upravený kontejner umístěný na vhodném veřejném místě. Ten poskytuje soukromé a bezpečné prostředí k podání jakéhokoliv oznámení a pro komunikaci s policií. Tato komunikace probíhá prostřednictvím videohovoru, s pověřenými strážníky na krajském ředitelství.

Pol Pointy jsou bezobslužné bezpečné místnosti, které se otevírají na dálku, po zazvonění. Občan vstoupí a komunikuje pomocí videokonferenčního zařízení, které spouští automaticky a nevyžaduje ze strany občana žádnou akci. Oznamovatel může kontejner kdykoliv opustit, ale dokud je uvnitř, nikdo další se za ním nedostane.

Pol Point mohou využít i policisté v terénu, například jako improvizované místo pro výslechy svědků i pachatelů. Videozáznam pořízený během jednání má přitom stejnou váhu, jako zápis ze služebny. Zařízení je dalším ze způsobů jak podat oznámení o trestném činu, nebo jak třeba doplnit již dříve podané oznámení. Velkou výhodou je, že zvyšují ochranu obětí trestných činů.

Zejména těch zvláště zranitelných, jako jsou děti, staří nebo oběti znásilnění, týrání nebo třeba vyhrožování. Tyto místa totiž dávají prostor oznámit trestný čin mimo policejní stanici bez obav z reakce nebo přístupu policistů či beze strachu z odsouzení okolím. Ústecký kraj vyčlenil na vybudování sítě pro Policii ČR - Krajské ředitelství Policie Ústeckého kraje milion korun. První Pol Pointy by měly být umístěny na Chomutovsku a Děčínsku.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video