Mladík přepadl babičku, hned ho chytili

Redakce 2023-09-22 11:47:00

Chomutov - V uplynulém týdnu přijali chomutovští policisté oznámení o přepadení ženy, které neznámý pachatel kolem půl jedenácté dopoledne odcizil kabelku.

K události došlo na sídlišti Kamenná, když se 74letá seniorka vracela z nákupu. Přitom si všimla, že za ní jde nějaký mladík. Ten ji vzápětí napadl s cílem získat její kabelku, kterou žena svírala pevně v ruce. Chvíli se s ní o tašku přetahoval, přitom paní strhl na zem a ona utrpěla drobné zranění. Muž pak s kabelkou, v níž byl kromě peněženky s hotovostí ve výši 800 korun také mobil a klíče, utekl. O kus dál si z peněženky vyndal peníze, další věci ho zřejmě nelákaly a nechal je pohozené na zemi.

Policisté, kteří od poškozené získali popis zmíněného muže, okamžitě začali po neznámém pachateli pátrat. Zajistili kamerové záznamy z okolí, přičemž na jednom z nich byl zachycen muž odpovídající popisu. Svou pozornost pak zaměřili na místa na sídlišti Zahradní, kde se často vyskytují problémové osoby, a vyplatilo se. Podezřelého spatřili vycházet z panelového domu. Když si všiml policistů, dal se na útěk. Ten však netrval dlouho a jakmile mu došlo, že je obklíčen, zůstal stát a ve 13 hodin byl zadržen.

Když policisté zadrženého ztotožnili, zjistili, že se jedná teprve o 16letého mladíka. U sebe měl ještě zbylé peníze z lupu (cca 500 korun), které nestačil utratit a policistům je vydal. Vyšetřovatel ho již obvinil ze spáchání provinění loupeže. Za tu hrozí v případě prokázání viny podle trestního zákoníku za normálních okolností až desetiletý trest, který se však u mladistvých ze zákona snižuje na polovinu.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video