Plazík ke svým půlkulatinám vystavuje fotografie kamarádů

Lucie Steklá 2023-09-22 08:07:00

Peruc – Již šedesátá šestá výstava by-la minulou neděli zahájena v Galerii u Plazíka v Peruci. Tentokráte vystavuje fotografie ke svým půlkulatinám sám majitel galerie Mirek Plazík Blažek.

,,Každých pět let připravím ke svým výročím výstavu mých fotografií v mé galerii. Letos jsem nevěděl co vystavit, tím jak poznávám práci jiných fotografů, myslím si, že neumím fotit. Přemýšlel jsem a nakonec jsem se rozhodl pro dva dokumenty,“ řekl autor výstavy.

Prvým tématem TOULKY jsou místa, která jsem v posledních pěti letech navštívil. Bylo těžké (jako vždy díky digitální fotografii) vybrat z tisíců snímků co vystavit. Nakonec M. Blažek vybral 51 fotek a nechal vytisknout v barvě formát 30x45cm. Seřadil je trochu chronologicky, nalepil na archy a připravil ,,tajný“ popis. Druhým tématem jsou KAMARÁDI. ,,Chodím na mnohé akce, koncerty, většinou mezi ,,máničky” na undergroundové večery. Tam potkávám zajímavé, chytré a příjemné lidičky i vystupující a často je fotím. Opět jsem pracně vybral 61 fotek, upravil do černobíla nechal vytisknout ve formátu 13x18cm. Připravené jsem nalepil na pásy, určené pod výstavní panely,“ dodal.

Vše měl kupodivu připravené měsíc před vernisáží a po skončení vzpomínkové výstavy na kamaráda Ludvíka nainstaloval v galerii. Tak brzké do-končení výstavy jsem ještě nezažil. Přišla neděle a výstava byla připravena pro veřejnost. Vernisáž na jeho prosluněném dvoře začala překvapením.

,,Poprosil jsem syna o nějakou ,,kulturu“ a jemu se podařilo ve spolupráci s Lenkou Petržilkovou pro tuto příležitost obnovit kvartet (kvintet) Kvítku (Lenka, Tomáš, Hanka, Mirek, Renata), který setkání zahájil a poté i doprovodil svým krásným zpěvem. Moc se líbil i 30 až 40 návštěvníkům vernisáže, které jsem přivítal a stručně pohovořil o galerii a přípravě výstavy. Tradiční přípitek tentokráte patřil mým nejbližším,“ přiblížil vernisáž Plazík. Poté si již všichni mohli prohlédnout vystavené fotografie, někdy s pomocí nápovědného archu určit na-snímaná místa a někteří i poznali tváře vystavených kamarádů. I vy se můžete přijít podívat až do 19. listopadu 2024 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popř. i po domluvě, nebo na zazvonění. Plazík vás rád uvítá. (mib)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video