Budovy lounských škol se po letech opravují

Redakce 2023-09-24 08:12:00

Louny - Prázdniny sloužily k odpočinku dětí i pedagogů, školní budovy v Lounech zase prošly rekonstrukcí. Opravy se dočkalo lounské gymnázium, rekonstruovány byly budovy základních i mateřských škol.

,,S opravou střechy na budově Gymnázia Václava Hlavaté-ho jsme začali o letních prázdninách. Dokončeny by měly být práce na podzim. Výuku to nijak nepoznamená,“ řekl radní pro školství Milan Čermák (SOCDEM), který je rovněž zástupcem ředitele gymnázia. Opravovat se podle něj bude ještě římsa a sokl ze strany ulice Poděbradova. ,,Podařilo se nám také vytvořit nové zázemí pro paní uklízečky v suterénu školy,“ doplnil. Jako bývalý ředitel a dlouholetý pedagog zároveň ocenil, že současné vedení města oproti těm předešlým investuje do školních budov, aby nechátraly. ,,Je to velmi viditelná změna, kterou ředitelé a ředitelky, jak jsem s nimi měl možnost mluvit při obchůzkách, oceňují. Snažíme se dohnat dluh minulých let,“ řekl Čermák (na snímku) Lounskému Pressu.

Na ZŠ Prokopa Holého byla na chodbách vyměněna dlažba, byly vymalovány třídy prvního stupně. Opravu šatních kójí, schodišť na nádvoří, vstupních bran, žákovských lavic a židlí prošla MŠ a ZŠ Otakara Jaroše, jejíž areál bude mít také nové oplocení. ,,ZŠ Školní během prázdnin vyměnila ventily radiátorů za termoventily a ve výběrovém řízení vybrala generálního projektanta pro plánovanou rekonstrukci školní kuchyně,“ uvedl ředitel Lukáš Valda.

Opravovaly se také budovy mateřinek. ,,MŠ Fügnerova má nový chodník vedoucí k Dětské skupině Klubíčko. Kompletně jsme zrekonstruovali třídy MŠ Koťata. Ve spolupráci s LSSA jsme na zahradě zrekonstruovali herní prvky,“ popsala ředitelka Olga Krátká. V MŠ Čs. armády byl položen bezpečnější gumový chodník kolem pískoviště a byly vymalovány třídy.

Seznam dalších oprav školních budov mateřských škol: MŠ V Domcích - částečná oprava kanalizace ve třídě Žabiček; MŠ speciální Školní - celková re-konstrukce šatny se sociálním zařízením pro personál a úklidové místnosti u 1. třídy, celková rekonstrukce šatny se sociálním zařízením pro personál a úklidové místnosti u 2. třídy; MŠ Šafaříkova - výměna osvětlení za úsporná, v září by měla proběhnout rekonstrukce oplocení okolo celé školky; MŠ Dykova - rekonstrukce obkladů a dlažby v kuchyni, rekonstrukce dlažby ve dvou přípravkách, včetně nové elektro-instalace; MŠ Kpt. Nálepky - opravy a výmalba vstupní chodby/haly, výmalba školní kuchyně, výmalba provozních prostor, revize a oprava elektroinstalace. (red)

foto: Základní škola Prokopa Holého kromě nové dlažby a výmalby učeben prvního stupně má od tohoto školního roku nově zařízenou učebnu pro přípravnou třídu. Moderní prostředí pro budoucí školáčky, se dětem jistě líbí a slouží jako inspirativní místo pro objevování a rozvoj jejich dovedností.                 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video