Školáci, vítejte! Po dvou měsících letního volna se školáci vrátili do lavic

Lucie Steklá 2023-09-15 19:19:00

Téměř půldruhému milionu žáků základních škol a studentů středních škol v pondělí začal nový školní rok. Do prvních tříd má od září chodit 118 200 dětí. V Lounech celkem letos do základních škol nastoupilo 282 žáků, což je o dvaačtyřicet žáků víc než v loňském školním roce. ,,Jde o sedmý nejvyšší počet za 17 let. Historicky nejvíc dětí do prvních ročníků přišlo ve školním roce 2016/2017 - 367 prvňáčků,“ uvedla lounská radnice.

Slavnostně zahájili školní rok na všech školách. Na snímku zahájení ze ZŠ Prokopa Holého Louny, kde se uvítání prvního školního dne pro prvňáčky konalo na dvorku školy. ,,Tak se prvňáčci konečně dočkali a vyzkoušeli si, jaký je to pocit zasednout do školní lavice. Nejprve všechny společně i s jejich četným rodinným doprovodem přivítala paní ředitelka v našem slavnostně vyzdobeném atriu. Pozdravit a popřát jim hodně štěstí do školních let přišla dokonce i paní místostarostka Martina Bečvářová. Potom už se šli všichni společně s třídními učitelkami podívat do třídy, kde na ně čekala spousta dárečků. Všem našim nejmladším žákům přejeme, ať se jim ve škole líbí, ať tu najdou spoustu nových kamarádů a zažijí plno nových zážitků,“ uvedlo vedení školy.

V harmonogramu školního roku žáky a studenty určitě nejvíce zajímají termíny prázdnin. Jako první jsou na řadě podzimní prázdniny, letos se můžou školáci těšit na volno ve čtvrtek a pátek 26. a 27. října. Více dnů volna čeká na žáky a studenty v prosinci. Štědrý den je letos v neděli, proto se půjde do školy ještě v pátek 22. prosince. Vánoční prázdniny tak začínají od 23. prosince a končí 2. ledna 2024. V okrese Louny začnou školákům týdenní jarní prázdniny již od 5. února, přičemž navazují na volno v pátek 2. února, den pololetních prázdnin. Na konci dubna si ještě užijí velikonoční prázdniny. (lus), foto: archiv školy

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video