Spoje převzal jiný dopravce, autobusy v Podbořanech jezdí odjinud

Alla Želinská 2023-09-18 08:30:00

Ke změnám v regionální linkové autobusové dopravě došlo v září na Podbořansku. Autobusy ve městě odjíždějí z jiných stanovišť – ze „starého“ autobusového nádraží v Alšově. Zajištění provozu převzala Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK), u níž kraj objednal dopravu. Dosavadní společnosti Autobusová doprava Podbořany jako subdodavatel skončila. Změny začaly platit od 1. září.

„V souvislosti s organizační změnou u dopravce v provozní oblasti Podbořansko byla přijata následující opatření: všechny linky nově využívají městské (staré) autobusové nádraží v ulici Alšova v Podbořanech – autobusy odjíždějí z jednoho nástupiště (celkem 6 odjezdových stání), zkrátí se přestupní doba mezi linkami a odpadnou také nejasnosti při hledání správného autobusového nádraží. Byly realizovány drobné minutové korekce u jízdních řádů linek 743, 744, 745, 764, 766, 767 a 768. Do provozu jsou nasazeny nové nízkopodlažní autobusy, ve kterých je možná platba bankovní kartou,“ přiblížila Magdalena Fraňková z krajského úřadu v Ústí.

Jedná se o nové klimatizované autobusy s názvem Otokar Vectio od výrobce z Turecka. Nové vozy mají 35 míst na sezení, jsou vhodné i pro kočárky a lidi na vozíku. Autobusy jsou vybavený bezpečnostními pásy a kamerami, které monitorují jak dění uvnitř, tak před autobusem. Jeden vůz vyšel na částku kolem 4 milionů korun. Autobusy jsou postupně nasazovány v celém regionu, kde si Dopravní společnost Ústeckého kraje část autobusů doposud pronajímala. Společnost jich nakoupila celkem 90, dodány byly během tohoto léta. Celkem nákup vyšel skoro na 350 milionů korun, DSÚK si na pořízení autobusů vzal úvěr.

Informační kancelář autobusové dopravy v Podbořanech je prozatím (do doby rekonstrukce městské informační kanceláře) umístěna v „zelené“ budově dopravce Autobusová doprava Podbořany v ulici Dělnická. Areál AD Podbořany – tzv. nové autobusové nádraží a jeho parkovací stání – nadále využívá DS ÚK pro odstavování vozidel. „Toto nádraží bude naše dopravní společnost využívat pro odstavení autobusů v době delší přestávky, než se vydají na další spoje podle jízdního řádu,“ upřesnil Milan Šlejtr, ředitel DSÚK.

Řidičům, řidičkám a ostatním zaměstnancům ADP Dopravní společnost Ústeckého kraje nabídla možnost přejít k novému zaměstnavateli. Většina z nich toho využila a podepsala nové smlouvy. Jedná se o celkem 17 řidičů.

Jak je na tom staré autobusové nádraží, odkud se bude jezdit? Město Podbořany už dříve nechalo opravit povrch nástupiště (dlažba). „Nejpozději v příštím roce bude realizována oprava přístřešků a rekonstrukce městské informační kanceláře na autobusovém nádraží podle požadavků krajského dopravce,“ dodala Fraňková.

Změny se týkají autobusů, směřujících do Žatce, Lubence, Valče, Rakovníka, Jesenice, Kadaně, Chomutova, Podbořanského Rohozce, Blatna a dalších míst. Prakticky jde o všechny spoje, které vyjíždějí z Podbořan. Od prosince mají být zavedeny další nové spoje, mířící i do okolních krajů. 

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video