Chomutovský náměstek David Dinda rezignuje

Redakce 2023-09-27 14:03:00

Chomutov - Chomutovský náměstek David Dinda rezignuje na politické funkce.

Dinda rezignuje kvůli policejnímu vyšetřování. "Před pár dny mi bylo Policií ČR sděleno obvinění z trestného činu, kterého jsem se měl údajně dopustit před sedmi lety svým hlasováním a vyjádřením během jednání zastupitelstva statutárního města Chomutov o podpoře hokejového klubu Piráti Chomutov. Policejní konstrukci považuji za mylnou a jakoukoliv vinu odmítám. Po celou dobu výkonu zastupitelského mandátu jsem vždy jednal ve veřejném zájmu. A to i v roce 2016, kdy jsem byl opozičním zastupitelem," uvedl na svém Facebooku David Dinda. 

Dodává, že se závěry policie nesouhlasí, ale přesto rezignuje. Učiní tak na zastupitelstvu dne 20. listopadu. Dodal, že on i jeho rodina žije po vysilujícím tlakem. Naráží na to, že mu v rámci politického boje zapálili auto před domem, nebo že jej očerňují letáky vydávané politickou konkurencí.

Police potvrdila, že se případem zabývá. "Bohužel nemohu sdělit bližší informace. Trestní řízení je ze zákona neveřejné a platná legislativa nám neumožňuje sdělovat žádné informace, jejichž poskytnutí by mohlo ohrozit či zmařit účel trestního řízení," uvedla za policii komisařka Ilona Gazdošová s tím, že ke konkrétním osobám se zatím nemůže policie vyjadřovat,

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video