Převaděč Syřanů po dálnici je již odsouzen

Redakce 2023-09-30 10:21:00

Louny - První zářijový den pátrali policisté dálničního oddělení Postoloprty na rychlostní komunikaci D7 a okolí po osobním automobilu, ve kterém měli cestovat nelegální migranti.

Hlídka na zájmový vůz Volkswagen narazila v ranních hodinách poblíž Loun na silnici číslo I/7. Vozidlo řídil 34letý muž cizí státní příslušnosti. Spolu s ním jely ve vozidle další čtyři osoby ze Sýrie, a to bez dokladů. ,,Vzhledem k obtížné komunikaci z důvodu jazykové bariéry se nepodařila zjistit totožnost spolucestujících, proto zasahující hlídka přivolala na pomoc odborníky ve svém oboru. Hlídka dálničních policistů všechny spolujezdce zajistila a předala k dalším úkonům kolegům z cizinecké policie. Řidiče pak strážci zákona zadrželi, převezli do cely a předali lounským kriminalistům. Ti se podle protokolu dozvěděli, že cizinec převážel Syřany z Bratislavy a namířeno měl do sousedního Německa. Prý jen těmto údajným bezdomovcům pomáhal,” uvedl mluvčí policie ČR Václav Krieger. Kriminalisté se případem intenzivně zabývali od samotného počátku a zajistili potřebný důkazní materiál. Ten hovořil jasně a původní podezření policistů se potvrdilo. Cizinec ve věku 34 let si od lounské vyšetřovatelky převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Obžalovaný byl odsouzen Okresním soudem v Lounech ve zkráceném řízení k podmíněnu trestu odnětí svobody v délce trvání osm měsíců na zkušební dobu dva roky a dále k trestu zákazu pobytu po dobu dvou let.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video