Zlatá stuha a diplom pro Koštice

Pavel Macák 2012-08-11 01:43:00

Koštice – Slavnostní atmosféra vládla po celý čtvrteční den v minulém týdnu Košticemi. V tento den se sem totiž sjeli starostové z obcí Ústeckého kraje, které byly vyhodnoceny v krajském kole Vesnice roku 2012, aby převzali z rukou hejtmanky Jany Vaňhové a dalších zástupců vyhlašovatelů této soutěže, diplomy, čestná uznání a hlavně stuhy a tituly pro vítěze. Úvod patřil prohlídce obce, tanečnímu vystoupení místních Berušek a projevům hostů. Pak již následovalo předání dosažených ocenění v krajském kole této soutěže.

Vítězem krajského kola 18. ročníku soutěže Vesnice roku 2012 a postupujícím do celostátního kola za Ústecký kraj bude obec Koštice na Lounsku, která získala Zlatou stuhu. Tu starostovi Jaroslavu Vlasákovi kromě hejtmanky kraje předal i zástupce ministerstva pro místní rozvoj Josefa Postráneckého. Mezi dalšími oceněnými z lounského okresu byla obec Slavětín, která získala Diplom za vzorné vedení obecní kroniky, obec Koštice ještě získala Diplom za rozvíjení lidových tradic a Nové Sedlo dostalo Diplom za expozici o historii obce.
„Koštice jsou obec s rozšířenou působností, spravují i přidružené obce Vojnice, Vojničky a Želevice. Právě výjimečná spolupráce Koštic a přidružených obcí pomohla k vítězství v krajském kole. Přibližně 600 obyvatel se může těšit ze spolupráce s obecním úřadem, komunitní plánování je zde prioritou a odpovídá místním specifikům i místním potřebám jednotlivých občanů. Blahopřeji Koštickým a věřím, že budou v celostátním kole Ústecký kraj dobře reprezentovat,“ pochválila obec se Zlatou stuhou hejtmanka kraje Jana Vaňhová.
„Strašně si tohoto ocenění vážíme. Je to výsledek společné práce celé naší obce, všech občanů. Přesto mi dovolte, abych za skutečně aktivní přístup poděkoval Anně Skalské, Ireně Hellerové, Petře Karfíkové, Haně Pášové a Haně Jarošové. Právě ony mají velký podíl na tom, že jsme zlatou stuhu získali,“ řekl starosta Vlasák a ženám předal květiny. Koštice za vítězství dostali od kraje 300 tisíc korun a od ministerstva pro místní rozvoj získají v příštím roce milionovou dotaci. „Už víme, do čeho tyto peníze investujeme. Máme za úřadem staré dětské hřiště, které přestavíme na víceúčelové hřiště na sportovní hry především pro teenagery,“ dodal starosta.
„V Ústeckém kraji se do soutěže zapojilo 22 obcí. Obce oceněné v krajském kole získávají příslib dotace pro rok 2013 v rámci podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova ve výši 600 tis. Kč za Modrou, Bílou a Oranžovou stuhu a 1 mil. Kč za Zlatou stuhu. Pokud Koštice vyhrají celostátní kolo, získají příslib dotace v celkové výši 2 mil. Kč,“ řekl radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Radek Vonka a dodává: „Musíme vítězné obci Koštice držet palce, aby se staly v září i vítězem celonárodním.“
V letošním roce bylo v rámci krajských kol hodnoceno celkem 278 obcí ze třinácti krajů České republiky, a to v nejrůznějších oblastech.
Na snímku je po převzetí Zlaté stuhy starosta obce Jaroslav Vlasák společně s nejaktivnějšími ženami, které mají podle jeho slov největší podíl na tomto ohodnocení.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video