39. ročník Předjaří v Poohří přilákal 352 turistů

Lucie Steklá 2024-03-24 17:42:50

Devětatřicátý ročník tradičního turistického pochodu Předjaří v Poohří, který se těší velké oblibě turistů všech věkových kategorií, proběhl v sobotu 9. března. Organizátoři při-pravili tři trasy pěší o délce 12, 22 a 35 km a jednu cyklotrasu o délce čtyřicet kilometrů.

39. ročník Předjaří v Poohří přilákal 352 turistů. Devětatřicátý ročník tradičního turistického pochodu Předjaří v Poohří, který se těší velké oblibě turistů všech věkových kategorií, proběhl v sobotu 9. března. Organizátoři při-pravili tři trasy pěší o délce 12, 22 a 35 km a jednu cyklotrasu o délce čtyřicet kilo-metrů.

,,Příjemnou novinkou bylo zajištění občerstvovacích stanic na všech trasách, konkrétně v kavárně Za Dubem v Peruci, restauraci Mexiko ve Stradonicích, hostinci Hela v Pátku nad Ohří a hostinci Radnice ve Slavětíně,“ uvedli pořadatelé z Klubu českých turistů Louny. Pro účastníky pochodu byl také otevřen románský kostel sv. Jakuba Většího ve Slavětíně a zámek v Pátku nad Ohří. Prohlídek využilo několik účastníků pochodu.

Po dosažení cílového razítka získal každý účastník pochodu diplom a také jednu z patnácti pohlednic s fotografiemi velkého lounského turisty a fotografa Karla Goszlera, které organizátoři zakoupili v Oblastním muzeu v Lounech. Samozřejmostí také byly cukrovinky pro nejmenší účastníky.

39. ročníku turistického pochodu Předjaří v Poohří se zúčastnilo celkem 352 příznivců turistiky.

Nejmladší účastník pochodu se narodil v roce 2023, nejstaršímu účastníkovi bylo 90 let. Největší vzdálenost překonal turista, který na pochod dorazil až z Lipové – lázní.

Organizátoři děkují všem účastníkům za hojnou účast a skvělou atmosféru a těší se na další, 40. ročník!

,,Jsme velmi rádi, že se letošního ročníku pochodu zúčastnilo tolik turistů. Počasí nám přálo a atmosféra byla skvělá,“ říká jedna z organizátorek po-chodu. ,,Děkujeme všem účastníkům za hojnou účast a těšíme se na další, 40. ročník”! dodali.

Podruhé se na pochod vydaly (zleva) Miluše Kricnerová, Marie Andrásová,Ivana Andrásová, Markéta Suková, Jaroslava Dubcová a založily tak novou jarní tradici.

(evh, lus), foto: archiv turistek

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video