Semínkovna znovu v akci, nově s lógrovnou

Lucie Steklá 2024-03-27 10:54:00

Louny - Po více než třech letech byla znovuotevřena Semínkovna, což je v překladu systém výměny semínek mezi pěstiteli. Zde si můžete půjčit potřebná semínka a po sklizni zase část vrátit pro dalšího zájemce. Přítomna byla i zakladatelka Semínkovny v Lounech Veronika Kučerová. Více informací získáte přímo v městské knihovně na Mírovém náměstí.

Součástí Semínkovny je nový projekt Lógrovna. Do připravené nádoby bude shromažďován tento produkt z kávy a i zde zjistíte až překvapivé použití. Myšlenka lógrovny je znovuvyužití kávové sedliny, kterou jinak vyhazujeme. Lógr z knihovny, a knihovníci vypijí hodně kávy, jak sami říkají, občerstvení Jeroným, Klubovny Luna a z Pralinkárny je k dispozici pro ostatní. Lógr můžete využít jako hnojivo, do kompostu, ochranu proti škůdcům či pro krásu v podobě peelingu.

(bab, lus), foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video