Elektrárny u Líšťan nebudou, obyvatelé je odmítli v referendu

Lucie Steklá 2024-04-01 05:15:52

Líšťany - Elektrárny se stavět nebudou. Rozhodnutí je platné a závazné. V pátečním referendu tak rozhodli obyvatelé Líšťan v místním referendu. Na otázku: Souhlasíte s výstavbou větrných elektráren v severozápadním okraji katastrálního území Líšťany? většina těch, kteří přišli vyjádřit svůj názor, řekla ne. V zasedací místnosti obecního úřadu komise přijala 178 platných hlasů obyvatel Líšťan. Ano, tedy souhlas s výstavbou větrných elektráren vyjádřilo 65 občanů, záporné stanovisko, tedy NE, vyjádřilo 113 obyvatel. ,,Účast byla 45,9 procenta. Rozhodnutí je platné a závazné. Děkujeme všem účastníkům referenda, že si udělali čas a dorazili, i když by jich stále mohlo být o něco více,” uvedlo vedení obce.


Obyvatelé obce tak rozhodovali o tom, že v katastrálním území Líšťan v polích mezi Cítoliby a Jimlínem nevyrostou až čtyři větrné elektrárny. Více než stometrové stožáry s vrtulemi dlouhými desítky metrů by se staly nepřehlédnutelným prvkem krajiny,

Rozhodnutí místního referenda je platné, jelikož splnilo zákonné podmínky. „Referendum navazuje na naše předchozí aktivity ohledně tohoto tématu. Na přelomu roku proběhla v naší obci anketa týkající se možné výstavby větrných elektráren,“ vysvětlila již dříve starostka Martina Protivová. Referendum řešilo možnost výstavby větrných elektráren v severozápadním okraji katastrálního území obce. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video