Nejpozději v roce 2028, slibuje ŘSD dokončení D7

Lucie Steklá 2024-04-10 07:29:00

Lounsko - Za předpokladu bezproblémové přípravy stavby by mohla být dálnice do z Prahy do Chomutova hotova ve druhém čtvrtletí roku 2023. Takové dostali informace zástupci obcí a měst v září roku 2015 od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na pravidelné informační schůzce. Nyní je datum dokončení kompletní D7 stanoven na rok 2028. Stále ale platí jedno – posledním zhotoveným úsekem bude obchvat Postoloprt. Letos chce ŘSD zahájit stavbu všech tří posledních úseků ve Středočeském kraji, do dvou let pak chybějící část u Postoloprt. V podcastu ŘSD to řekl ředitel Radek Mátl.


,,Letos chceme zahájit stavbu všech tří úseků ve Středočeském kraji. Probíhají tam archeologické průzkumy, které chceme letos dokončit a zahájit vlastní stavební práce. V jednom bodě dálniční sítě se koncentrují tři zásadní strategické procesy. Dostavba dálniční linie, výstavba budoucího dálničního křížení s očekávaným mohutným transitním i místním významem a konečně kapacitní a dopravně důstojné připojení klíčového letiště,“ vysvětlil Radek Mátl, ředitel ŘSD.

Dálnice D7 je důležitá pro mezinárodní dopravu i pro dopravní spojení obyvatel Lounska, Žatecka, Mostecka a Chomutovska s Prahou. V blízkosti D7 vznikla řada průmyslových zón, které zaměstnávají tisíce lidí. ,,Ještě před několika lety to byl pro obyvatele Lounska i Chomutovska jen sen, že může být dálnice dostavěna. Letos bude v definitivní podobě spuštěn úsek u Chlumčan a celkové zprovoznění dálnice v celém svém úseku se rychle blíží. Prakticky do tří let bude stavba ,,sedmičky“ ve středočeském kraji dokončená. Zbývat bude již jen poslední úsek – rozšíření obchvatu Postoloprt, poslední úsek v Ústeckém kraji, u nějž předpokládáme, že bude nejpozději v roce 2028 zhotoven. Jsem přesvědčen, že jsme schopni stavbu do dvou let zahájit,“ dodal ředitel ŘSD.

Na snímku je zobrazení tras D7. Zeleně značené jsou trasy dálnice D7 již zprovozněné, červeně úseky v realizaci, žlutě úseky, u nichž je předpoklad zahájení stavby v letošním roce, modré s rokem zahájení 2025, hnědé v roce 2026, šedá v roce 2027. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video