Vlaky do Libochovic nahradí autobusy

Lucie Steklá 2024-04-09 19:48:11

Lounsko - Dlouhodobá výluka začala na železniční trati 114 v úseku mezi Libochovicemi, Louny a Postoloprty.

Důvodem je oprava trati zejména v úseku Louny – Radonice nad Ohří. Zakázku za 225 milionů korun získalo sdružení Strabag Rail a Monzas. Cílem stavby je především odstranění propadu rychlosti.

Výluka většiny vlaků bude v úseku Po-stoloprty – Libochovice. Veškerý provoz vlaků Českých drah z Libochovic do Postoloprt bude nahrazen autobusy a to až do 28. června. Podobné opa-tření chystá i GW Train Regio, které provozuje spěšné vlaky U52 ze Žatce do Ústí nad Labem. Tady nepojedou vlaky z Loun do Libochovic, u některých spojů je omezení i pro úsek Žatec – Louny, v některé dny také pro úsek Postoloprty – Louny.

,,Dojde k výměně kolejového svršku, strojnímu čištění kolejového lože, výměně poškozených pražců a defektoskopicky vadných a ojetých kolejnic a zřízení bezstykové koleje,“ popsala hlavní práce mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová. Kromě toho dojde k výměně osmi přejezdových konstrukcí a úpravě nástupišť na zastávkách Slavětín a Veltěže. Stavbaři navíc provedou sanaci mostů a propustků.

Výluka znamená komplikaci pro provoz jednotky Regionovy Českých drah Roudnice - Bříza, která nyní trať ne-může využít k jízdě do depa.

Výluka, která potrvá do 28. června, vyžaduje nasazení náhradní autobusové dopravy pro cestující, která nahradí vlaky linky U11 ve směru obou tras. Cestujícím bude také upřesněno, že během této doby nebudou moci přepravovat jízdní kola. Pro kočárky platí omezení v podobě dostupného místa ve voze. (red)(lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video