Sokolský slet ,,na zkoušku" v lounské hale

Lucie Steklá 2024-07-06 06:49:00

Hromadné sletové skladby Čmeláčci, Mravenci, Sokolhraní, Čarodějky, Fitness, Leporelo, V rytmu srdce, Před kamerou, Babí léto, Jdi za štěstím předvedli předposlední červnovou neděli v lounské sportovní hale zástupci sokolských jednot. Na přelomu června a července se zúčastnili XVII. všesokolského sletu, který je největší oslavou sportu pro všechny na světě. V roce 2022 uplynulo 140 let od prvního sletu v roce 1882, což podtrhuje unikátní tradici této události.


Cvičenci z Tělocvičných jednot Sokol Černčice, Dobroměřice, Hřivice, Chlumčany, Louny, Postoloprty, Vinařice, Telce, Zbrašín- Hořany, Chomutov, Libochovice, Litoměřice, Ústí nad Labem, Sokol Pražský, Sletušky Žatec, ASPV Most, ASPV Zeměchy pilně skladby nacvičili a již potřetí v rámci oblastních a župních sletů je předvedli veřejnosti. Na ploše vystoupilo 452 cvičenců. V župě celkem nacvičuje 328 cvičenců v deseti hromadných sletových skladbách z dvanácti skladeb. Jediná skladba sletu se v Lounech necvičila, a to Rocková symfonie. Do Prahy jede stejný počet cvičenců.

Lounský sraz byl generálkou před sletem v Praze, který se koná od 30. června do 5. července. ,,Zúčastníme se sletového průvodu, půjdeme srdcem metropole, sletové hromadné vystoupení proběhnou na ploše Fortuna Arény v Edenu. Unikátní sportovně společenské akci roku se dostane požehnání na mši v katedrále svatého Víta a slavnostní zahájení se uskuteční v Národním divadle, kde sokolové předvedou své nastudování Jiráskovy Lucerny. Sokolské sporty se předvedou při show Sokol Gala v O2 aréně,“ uvedla Jaroslava Sádovská z lounské župy. foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video