Jasný vzkaz z ministerstva: Čtyřproudová R7 z Loun v dohledné době nehrozí, nejsou peníze

Pavel Macák 2012-09-23 01:42:00

Louny – Ministr dopravy Pavel Dobeš v minulém týdnu prostřednictvím svého prvního náměstka Lukáše Hampla odpověděl na dopis starostovi Loun Radovanu Šabatovi. Ten, jak jsme naše čtenáře jako první informovali, žádal ministra, aby zrušil pozastavení realizace vybudování rychlostní komunikace R7 v čtyřproudové variantě a navrátil ji mezi strategické priority rozvoje dopravní infrastruktury ČR.

Lounský starosta dostal očekávanou odpověď, ve které Hampl uvádí, že s ohledem na současnou ekonomickou situaci prostředky ve Státním fondu dopravní infrastruktury nepostačují k naplnění všech strategických plánů. „Z uvedených důvodů není stavba „R7 Louny, zkapacitnění“, stejně jako řada dalších potřebných silničních staveb, zařazena do návrhu rozpočtu SFDI pro rok 2013 a střednědobého výhledu pro následující dva roky, a to ani jako jmenovitá položka, ani v rozpisu finančních prostředků z globálních položek na přípravu. Pro úplnost musím uvést, že nezbytným předpokladem pro financování každé dopravní stavby je samozřejmě kladný výsledek hodnocení její ekonomické efektivity,“ uvádí v dopisu. Takže, jinými slovy, vůbec nezáleží na tom, že na obchvatu Loun za uplynulých deset let bylo více než dvě stě padesát dopravních nehod, z nichž 24 skončilo smrtí, na což apeloval starosta Šabata.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video