K prvnímu sokolovi Karlovi se přidal i Míra

Lucie Steklá 2025-11-04 20:21:00

K prvnímu sokolovi Karlovi se přidal i Míra. K prvnímu sokolovi Karlovi, který je v Lounech od začátku října, se v minulém týdnu přidal druhý samec jménem Míra.

,,S ohledem na připravenost dravce a předpověď počasí byl pro jeho uvedení do volné přírody zvolen již dnešní den. Na stejném místě u vodárenské věže v Lounech se tak ke Karlovi přidal i Míra, který se vznesl do vzduchu, zamířil směrem k dálnici a poté nad město, kde nyní setrvává. Oba sokoli mají společný úkol – přirozenou cestou pomáhat s regulací přemnožených holubů ve městě,“ uvedla radnice. So-kol je přirozený predátor, v jehož jídel-níčku je z velké části zastoupen právě holub. Útočí na hejna, která tím rozhá-ní. Holuby to znervózňuje, což je cílem.

       (lus), foto: archiv radnice

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Varhany a chrámový sbor na poutní mši sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.

Přehrát video
Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video