Lupič z Komerční banky v Žatci dopaden

Pavel Macák 2014-02-19 00:21:00

Louny, Žatec – Husarský kousek se podařil lounským kriminalistům, když minulé úterý odhalili a z trestného činu loupeže usvědčili pachatele (roč. 1974 na snímku při loupeži) z jedné obce na Žatecku, který 27. listopadu v 17.15 hodin přepadl Komerční banku v Žatci.

„Zahalen byl kapucí kabátu, slunečními brýlemi a šálou přes obličej předložil pokladní na přepážce papírek s textem: „Dejte mi peníze, ať se nikomu nic nestane. Jsem v prdely a je mi to jedno.“ (Hrubá chyba mimo jiných stop také nakonec přispěla k odhalení pachatele. – Pozn. redakce). Pokladní, která byla od svého zaměstnavatele poučena, jak se má v takových případech chovat, zůstala naprosto klidná a maskovanému muži vydala v řádu několik desítek tisíc korun, i když, jak se následně ukázalo, byl neozbrojen. Peníze strčil do igelitové tašky a zmizel. Pachatel tohoto závažného trestného činu se snažil po sobě zahladit veškeré stopy i tím, že za sebou stíral otisky prstů, ale to se mu z velké části nepodařilo,“ popisoval případ kriminalista Luboš Pšenička, který se na pátrání podílel ještě s dalšími dvěma kriminalisty.
Po ohledání místa činu a získání veškerých, dostupných stop se kriminálka obrátila se žádostí o pomoc i na veřejnost prostřednictvím sdělovacích prostředků, včetně našich  Žateckých novin. „Ve velice krátké době se nám přihlásilo několik desítek občanů. Prověřovali jsme všechny jejich informace, ale jen malé procento jsme jich mohli použít. Po možném pachateli jsme rovněž pátrali v policejní databázi, ale ke ztotožnění s některým z dřívějších pachatelů trestné činnosti jsme nedošli. Lupič z Komerční banky byl prostě v této věci nováčkem a o to bylo vyšetřování těžší. Nakonec nám skutečně pomohly informace od občanů, které jsme skládali do mozaiky, až jsme vysledovali pachatele,“ doplnil informace druhý kriminalista Pavel Kuchyňka.
Muž se pod tíhou důkazů nakonec přiznal, byl obviněn a nyní na něj byla uvalena vazba. Uvedl, že byl v tíživé finanční a životní situaci, i když se nejedná o narkomana či hráče hazardních her, kterou řešil přepadením banky. Na to, že se nejednalo o nějakého zkušeného recidivistu, postupoval velice promyšleně a rozkazem na lístku pro pokladní se patrně nechal inspirovat dřívějšími zločineckými praktikami. Nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video