Lupič z Komerční banky v Žatci dopaden

Pavel Macák 2014-02-19 00:21:00

Louny, Žatec – Husarský kousek se podařil lounským kriminalistům, když minulé úterý odhalili a z trestného činu loupeže usvědčili pachatele (roč. 1974 na snímku při loupeži) z jedné obce na Žatecku, který 27. listopadu v 17.15 hodin přepadl Komerční banku v Žatci.

„Zahalen byl kapucí kabátu, slunečními brýlemi a šálou přes obličej předložil pokladní na přepážce papírek s textem: „Dejte mi peníze, ať se nikomu nic nestane. Jsem v prdely a je mi to jedno.“ (Hrubá chyba mimo jiných stop také nakonec přispěla k odhalení pachatele. – Pozn. redakce). Pokladní, která byla od svého zaměstnavatele poučena, jak se má v takových případech chovat, zůstala naprosto klidná a maskovanému muži vydala v řádu několik desítek tisíc korun, i když, jak se následně ukázalo, byl neozbrojen. Peníze strčil do igelitové tašky a zmizel. Pachatel tohoto závažného trestného činu se snažil po sobě zahladit veškeré stopy i tím, že za sebou stíral otisky prstů, ale to se mu z velké části nepodařilo,“ popisoval případ kriminalista Luboš Pšenička, který se na pátrání podílel ještě s dalšími dvěma kriminalisty.
Po ohledání místa činu a získání veškerých, dostupných stop se kriminálka obrátila se žádostí o pomoc i na veřejnost prostřednictvím sdělovacích prostředků, včetně našich  Žateckých novin. „Ve velice krátké době se nám přihlásilo několik desítek občanů. Prověřovali jsme všechny jejich informace, ale jen malé procento jsme jich mohli použít. Po možném pachateli jsme rovněž pátrali v policejní databázi, ale ke ztotožnění s některým z dřívějších pachatelů trestné činnosti jsme nedošli. Lupič z Komerční banky byl prostě v této věci nováčkem a o to bylo vyšetřování těžší. Nakonec nám skutečně pomohly informace od občanů, které jsme skládali do mozaiky, až jsme vysledovali pachatele,“ doplnil informace druhý kriminalista Pavel Kuchyňka.
Muž se pod tíhou důkazů nakonec přiznal, byl obviněn a nyní na něj byla uvalena vazba. Uvedl, že byl v tíživé finanční a životní situaci, i když se nejedná o narkomana či hráče hazardních her, kterou řešil přepadením banky. Na to, že se nejednalo o nějakého zkušeného recidivistu, postupoval velice promyšleně a rozkazem na lístku pro pokladní se patrně nechal inspirovat dřívějšími zločineckými praktikami. Nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video