Úvod   /   Kultura   /   Porcovali kulturní fond

Porcovali kulturní fond

Pavel Macák 2014-04-18 00:35:00

Louny – Na svém jednání schválila rada města Loun návrh poskytnutí finančních příspěvků z daňových příjmů z loterií, které jsou deponovány v kulturním fondu města. Návrh bude předložen 28. dubna ke schválení zastupitelstvu města.

Sto tisíc korun by mělo podle něj získat občanské sdružení ZoomX na podporu projektu videodokumentace významných osobností – Lounští rodáci. Stejnou částku má dostat Vrchlického divadlo na podporu odpoledních představení pro děti, na Kruh přátel hudby, na výstavní činnost GAML a na koncerty folku a jazzu. Dalších 62 tisíc by mělo mířit do Oblastního muzea v Lounech na vydání sborníku k poctě zesnulého ředitele Bedřicha Štaubera a dopravu na dětský den v archeologickém skanzenu ve Březně. Podporu ve výši 47 tisíc korun by měla dostat také škola Otakara Jaroše na dopravu na natáčení pořadu ČT a na nákup cen na 8. ročník internetové soutěže „Znáš své město a okolí“. Základní umělecká škola má dostat příspěvek na 8. ročník Hrajeme s Orffem a na činnost Malého hravého divadla.
Ke schválení v zastupitelstvu půjde rovněž návrh na poskytnutí finančního daru ve výši půl milionu korun Římskokatolické církvi v Lounech na opravu vnější strany kamenného ochozu věže Chrámu sv. Mikuláše.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video