Zimní stadion v Lounech někdo vytuneloval

Pavel Macák 2014-04-22 10:09:00

Louny – Šokující zpráva proletěla nedávno nejen městem Louny, ale díky televizi Nova i celou republikou. Z bankovního účtu správce lounského zimního stadionu zmizelo zhruba milionu korun. Případ začala prošetřovat policie. Vyšetřování je v úplném začátku a možností, jak se peníze z účtu vypařily, je několik, podstatné je, že měly být postupně vybrány z bankovního konta.

„Ano, prověřujeme krádež peněz z jednoho bankovního účtu, kde mělo dojít k neoprávněným výběrům,“ potvrdila policejní tisková mluvčí Jaromíra Střelcová s tím, že další informace sdělit nemůže. Vyšetřování je na úplném počátku. Případ šetří policisté z oddělení hospodářské kriminality," dodala Střelcová.
Zda jde o zpronevěru nebo o vytunelování konta cizí osobou bylo jen v rovině spekulací. Městský zimní stadion v Lounech, který je v majetku města spravuje společnost MZSL s.r.o., jejímž jednatelem a majitelem je dlouhodobý správce stadionu Zdeněk Slavíček. Televize Nova uvedla, že peníze patřili Hokejovému clubu Slovan Louny. Čí bankovní účet byl o milion oslaben? Slavíček se k tomu nechce vyjádřit s tím, že je policií vázán mlčenlivostí. Všichni tají nejen tento fakt, ale i to, u kterého finančního ústavu byl účet veden. Našemu týdeníku se podařilo zjistit, že šlo o výběry ve výši do dvě stě tisíc přes internet v době od 31. března do 4. dubna a že rozhodně nešlo o účet hokejistů.
Když majitel účtu zjistil, že z jeho konta zmizely peníze, okamžitě kontaktoval banku, která účet zablokovala a poradila mu, aby se obrátil na policii. Současně bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele. Kauzou se okamžitě začali, kromě policistů, zabývat také IT specialisté banky.
Případ sleduje také vedení lounské radnice. Městu budova zimního stadionu patří a firma MZSL s.r.o., která stadion obhospodařuje, dostává z městské pokladny na provoz, energie a opravy přes tři miliony korun ročně. „Je to složitá záležitost, o které je zatím jen velice málo informací. Věc šetří policie. Vím, že se rozhodně nejedná o zpronevěru ze strany někoho z firmy, ale o internetovou loupež zatím neznámého hackera, který peníze posílal na svůj účet," řekl lounský starosta Radovan Šabata.
K případu se v prohlášení vyjádřili také lounští hokejisté. „Hokejový klub HC Slovan Louny zásadně odmítá obvinění vznesená v reportáži TV Nova, která byla odvysílaná 7. dubna v odpoledních zprávách. Klub není nijak majetkově ani finančně spjat se zimním stadionem, ani s provozovatelem zimního stadionu. Všechny informace uvedené v reportáži jsou nepravdivé. Vedení klubu není a nebylo v minulosti kontaktováno, ani vyšetřováno policií v souvislosti s jakýmkoliv podezřením ze zpronevěry, či jiných finančních machinací. Zároveň vedení provedlo okamžitou kontrolu účtu a neshledalo žádné neshody. Vedení klubu podnikne právní kroky k tomu, aby očistilo dobré jméno kubu, které TV Nova odvysíláním nepodložených a smyšlených zpráv poškodila,“ uvedl v prohlášení za vedení klubu předseda Jan Trefný.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video