Louny – Nový zametací stroj v hodnotě 4,4 milionu korun bez DPH vlastní od čtvrtka minulého týdne Technická správa města Loun. Na jeho pořízení získala společnost dotace ve výši 3,8 milionu korun z Evropského fondu soudržnosti z operačního programu životního prostředí. Vozidlo se značkou Mercedes, které je vybaveno nejmodernějším sběrovým zařízením Faun, má schopnost odstraňovat z vozovky nejen drobné částice, ale i nejmenší prachové části vzniklé provozem automobilové dopravy.
Dotační podmínky stanovují nutnost vysokého vytížení stroje a tak je předpoklad, že jej obyvatelé města spatří častěji v ulicích a zvýší se tak jejich čistota. Na snímku jsou představitelé města, kteří byli rovněž malé slavnosti přítomni.
Napsal(a): Pavel Macák
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video