Slavnost ve znamení koní

Jan Vnouček 2011-08-19 01:01:00

Krásný Dvůr – Romantický sen 19. století aneb Koňská show. Tak se jmenovala velká sobotní akce na zámku Krásný Dvůr.  A kombinace takřka pohádkového prostředí, přehlídky lidského a koňského souznění a humorného divadla se ukázala jako zdařilá. Přijelo totiž tolik návštěvníků, že ani neměli, kde zaparkovat. Kromě atraktivního programu k návštěvě lákaly také výjimečně odemčené romantické stavby v zámeckém parku.

Na louce pod památkou mistři jezdeckého umění předvedli, co všechno s koňmi dokáží. Divoký kaskadér Ludvík Novotný se proháněl mezi ohni, nechal se zapálit a ukázal ovládání koně na dlouhé otěži. Manželé Parohovi seznámili s jemnou barokní drezúrou mohutných fríských koní. Eva Hedvábná ukázala krásu jízdy v dámském sedle. Václav Staněk s Kristýnkou se svými zvířaty tančili. A Karolína Hovorková ohromila akrobacií v plném cvalu. O zábavu se staralo postoloprtské Divadlo Bezevšeho. S ním si v závěrečné divadelní scénce spojené s rytířským turnajem zahrál krále i Roman Skamene. Královnu si střihla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, pod jejíž záštitou celá akce proběhla. „Sem do náherného parku jezdím často a pravidelně,“ nechala se slyšet. A že má pro Krásný Dvůr slabost potvrdila i kastelánka Andrea Minaříková. „Domluvili jsme se na další spolupráci a na možné podpoře našich dalších akcí,“ řekla.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video