Slavnost ve znamení koní

Jan Vnouček 2011-08-19 01:01:00

Krásný Dvůr – Romantický sen 19. století aneb Koňská show. Tak se jmenovala velká sobotní akce na zámku Krásný Dvůr.  A kombinace takřka pohádkového prostředí, přehlídky lidského a koňského souznění a humorného divadla se ukázala jako zdařilá. Přijelo totiž tolik návštěvníků, že ani neměli, kde zaparkovat. Kromě atraktivního programu k návštěvě lákaly také výjimečně odemčené romantické stavby v zámeckém parku.

Na louce pod památkou mistři jezdeckého umění předvedli, co všechno s koňmi dokáží. Divoký kaskadér Ludvík Novotný se proháněl mezi ohni, nechal se zapálit a ukázal ovládání koně na dlouhé otěži. Manželé Parohovi seznámili s jemnou barokní drezúrou mohutných fríských koní. Eva Hedvábná ukázala krásu jízdy v dámském sedle. Václav Staněk s Kristýnkou se svými zvířaty tančili. A Karolína Hovorková ohromila akrobacií v plném cvalu. O zábavu se staralo postoloprtské Divadlo Bezevšeho. S ním si v závěrečné divadelní scénce spojené s rytířským turnajem zahrál krále i Roman Skamene. Královnu si střihla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, pod jejíž záštitou celá akce proběhla. „Sem do náherného parku jezdím často a pravidelně,“ nechala se slyšet. A že má pro Krásný Dvůr slabost potvrdila i kastelánka Andrea Minaříková. „Domluvili jsme se na další spolupráci a na možné podpoře našich dalších akcí,“ řekla.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video