Hasiči a záchranáři cvičili spolu

Veronika Salášková 2011-08-18 00:00:00

Žatec – Jednotka dobrovolných žateckých hasičů vyrazila minulou sobotu dopoledne k požáru ve starých štolách vedoucích ze zrušené vodárny směrem od Ráje k řece. V prostorách se podle hlášení nacházely i uvíznuté osoby. Naštěstí se jednalo o cvičení, které hasičům přichystali Záchranáři Žatec. Uvíznuté osoby hráli figuranti z řad zkušenějších záchranářů.

Hasiči s pomocí dýchací techniky vlezli do podzemních prostor, kde pro kouř nebylo vidět na pár desítek centimetrů před sebe, aby našli pohřešované. Když je vynesli ven, předali je záchranářům, kteří měli za úkol poskytnout jim první pomoc. Sami ošetřovaní bedlivě sledovali zdatnost svých mladších kolegů – pro nové členy to bylo první velké cvičení, při kterém takto v terénu spolupracovali s hasiči. Za úkol měli ošetřit přidušení kouřem, popáleniny a jeden z figurantů měl mít zraněnou páteř. Zachránění hráli své role skvěle a hasičům sdělili, že další lidé se ztratili v nedalekém lese. Jednotka je proto vyrazila v rojnici hledat. Záchranáři se tímto cvičením připravují na Mezinárodní cvičení záchranářů Rescue Patrol, které se bude konat v září v České Kamenici. Během pátku a neděle absolvovali mladí členové další zásahy simulující skutečné události, aby si dokázali poradit v jakékoli situaci.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video