Komise byla spokojena s využitím grantů

Pavel Macák 2011-08-30 01:11:00

Okres Louny – Prohlídku realizovaných projektů, na které poskytla společnost T-Mobile granty prostřednictvím Ústecká komunitní nadace, absolvovala minulý čtvrtek hodnotící komise, která vloni peníze žadatelům přidělovala.

„Rozdělovali jsme vloni jeden milion korun a žadatelů bylo přes šedesát. Zhruba třetině projektů z obcí a společenských organizací a seskupení byly peníze poskytnuty. Zajímalo nás, jak byly peníze použity. Proto jsme na některá místa zavítali,“ uvedla manažerka nadace pro vztah s dárci Kateřina Valešová.
První zastávka byla v Cítolibech, kam T-Mobile poskytla peníze na opravu věžních hodin na kostele a v předcházejících ročnících i na opravy barokních soch, které jsou rozmístěny v lokalitě městysu. Pochvalu členů komise zasloužilo také úsilí Panenského Týnce, kterému byl darován příspěvek na opravu vzácné hrobky Tuscany na místním hřbitově a kapličky na náměstí. Oba tyto projekty již byly dokončeny a nejenže tak byly zachráněny tyto stavby, ale podstatně se zlepšilo místo, kde stojí.
Dalším místem, které komise navštívila, bylo Lubenecko. Sem putovalo z nadace několik desítek tisíc korun na výrobu informačních tabulí, které byly rozmístěny na naučné stezce kolem Lubence. Pozitivní na tomto projektu bylo, že na přípravě tabulí se významně podíleli žáci zdejší školy. „Ocenění si zasloužilo sdružení na Záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni, které již poněkolikáté dostalo od T-Mobile příspěvek, nejprve na opravu rozhledny na Vochlickém vrchu, ale také na opravu kostela, či zdi u místního hřbitova. Osobně obdivuji úsilí členů tohoto sdružení, kteří v této zapadlé vesničce zachraňují historické památky,“ řekl programový manažer nadace Petr Veselý. Členové komise rovněž zavítali do románského kostela sv. Jakuba Většího ve Vroutku, kde je ve věži nový zvon, na který rovněž nadace v předcházejícím ročníku přispěla částkou sto tisíc korun.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video