Výnosy ohrožuje deštivé počasí

Lucie Steklá 2016-08-03 09:35:00

Ústecký kraj – Práce na polích v Ústeckém kraji jsou v plném proudu. Sklizeň na řadě míst ale v posledních dnech zastavil déšť. Výnosy v našem regionu se výrazně liší. Celkově je úroda srovnatelná s loňským rokem, avšak v oblasti Žatecka bude nízká.

„Tam, kde pršelo nejvíc, musí pěstitelé čekat, potřebujeme teď hlavně slunce a větřík, ale předpověď pro nás zatím moc příznivá není,“ řekl ředitel Agrární komory Ústeckého kraje Jaroslav Brožka. V kraji jsou značné rozdíly ve výnosech. V žateckém srážkovém stínu se projevilo sucho z období května a počátku června, v této zemědělské oblasti jsou tak výnosy velmi nízké. Celkový průměr pro kraj je podobný loňskému roku, u ozimé pšenice je to 5,81 tuny na hektar. Zemědělce nyní kromě počasí zajímají také výkupní ceny. Ty zatím nejsou stabilní a bohužel proti loňsku o dvacet procent nižší.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video