Do krajského zastupitelstva chce třiadvacet uskupení

Lucie Steklá 2016-08-24 10:20:00

Ústí nad Labem – O křeslo v zastupitelstvu Ústeckého kraje se bude ucházet v říjnových volbách dvacet tři uskupení. Je to o čtyři víc než před čtyřmi lety. Krajské volby se konají 7. a 8. října.

Kandidátky pro říjnové krajské volby v minulých dnech upravilo v Ústeckém kraji osm stran, hnutí či koalic. „Celkem osm politických stran, hnutí či koalic využilo svého práva a během zákonné lhůty doplnilo kandidátní listiny o nové kandidáty. Stejný počet politických stran, hnutí či koalic využilo svého práva a změnilo pořadí kandidátů na kandidátní listině,“ uvedl vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Zdeněk Rytíř. Změnu v kandidátce provedlo například hnutí ANO. „Ke změně došlo z důvodu jedné rezignace za okres Louny. Pavla Růžičku, radního Postoloprt na čtvrtém místě kandidátky vystřídal lounský zastupitel Milan Rychtařík. Posunul se tak z desátého místa,“ vysvětlil krajský manažer hnutí ANO Jakub Komárek. Odstoupení P. Růžicky je zapříčiněno trestním oznámením podaném jedním z občanů na jedenáct zastupitelů Postoloprt kvůli prodeji nemovitosti v majetku města. Případ je nyní v řešení policie. V první dvacítce přibyl Miroslav Matějka, který je členem Sportovní komise Rady města Loun.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video