Nový Hrad spolkl miliony a nyní láká turisty

Pavel Macák 2011-11-01 09:54:00

Jimlín – Od prvního ledna příštího roku se stane zámek Nový Hrad v Jimlíně příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, který je vlastníkem této stavby. Před několika dny zde provedl kastelán Pavel Pilař, který je dosud vedoucím zámku, novináře, aby na vlastní oči viděli, co se zde za posledních několik let podařilo udělat.

„Správu zámku bude do konce roku zajišťovat Oblastní muzeum v Lounech. Na rekonstrukci zámku bylo v posledních letech vynaloženo celkem 113,3 milionu korun. Z toho v letech 2004 až 2009 jsme dostali z programu Záchrana architektonického dědictví necelých pět milionů korun, následně z Norských fondů 16,2 milionu a z Regionálního operačního programu 45 milionů. Z rozpočtu Ústeckého kraje jsme pak vynaložili zbývajících 47 milionů. Zámek je a bude celoročně v provozu. Jen v letošním roce jej navštívilo celkem 13 tisíc návštěvníků, konají se zde kulturní a společenské akce i svatby. Rekonstrukce není zdaleka dokončena. Bude pokračovat i v následujících letech a počítáme, že na ni získáme opět nějaké prostředky z Norských fondů,“ uvedla při následné tiskové konferenci hejtmanka kraje Jana Vaňhová.
Do 24. října, který byl konečným termínem pro podání přihlášek na místo ředitele zámku, se přihlásilo sedm zájemců. Nový ředitel, jehož pracovní náplní bude správa Nového Hradu, by se měl své funkce ujmout od nového roku.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video