Nový Hrad spolkl miliony a nyní láká turisty

Pavel Macák 2011-11-01 09:54:00

Jimlín – Od prvního ledna příštího roku se stane zámek Nový Hrad v Jimlíně příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, který je vlastníkem této stavby. Před několika dny zde provedl kastelán Pavel Pilař, který je dosud vedoucím zámku, novináře, aby na vlastní oči viděli, co se zde za posledních několik let podařilo udělat.

„Správu zámku bude do konce roku zajišťovat Oblastní muzeum v Lounech. Na rekonstrukci zámku bylo v posledních letech vynaloženo celkem 113,3 milionu korun. Z toho v letech 2004 až 2009 jsme dostali z programu Záchrana architektonického dědictví necelých pět milionů korun, následně z Norských fondů 16,2 milionu a z Regionálního operačního programu 45 milionů. Z rozpočtu Ústeckého kraje jsme pak vynaložili zbývajících 47 milionů. Zámek je a bude celoročně v provozu. Jen v letošním roce jej navštívilo celkem 13 tisíc návštěvníků, konají se zde kulturní a společenské akce i svatby. Rekonstrukce není zdaleka dokončena. Bude pokračovat i v následujících letech a počítáme, že na ni získáme opět nějaké prostředky z Norských fondů,“ uvedla při následné tiskové konferenci hejtmanka kraje Jana Vaňhová.
Do 24. října, který byl konečným termínem pro podání přihlášek na místo ředitele zámku, se přihlásilo sedm zájemců. Nový ředitel, jehož pracovní náplní bude správa Nového Hradu, by se měl své funkce ujmout od nového roku.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video