Nový Hrad spolkl miliony a nyní láká turisty

Pavel Macák 2011-11-01 09:54:00

Jimlín – Od prvního ledna příštího roku se stane zámek Nový Hrad v Jimlíně příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, který je vlastníkem této stavby. Před několika dny zde provedl kastelán Pavel Pilař, který je dosud vedoucím zámku, novináře, aby na vlastní oči viděli, co se zde za posledních několik let podařilo udělat.

„Správu zámku bude do konce roku zajišťovat Oblastní muzeum v Lounech. Na rekonstrukci zámku bylo v posledních letech vynaloženo celkem 113,3 milionu korun. Z toho v letech 2004 až 2009 jsme dostali z programu Záchrana architektonického dědictví necelých pět milionů korun, následně z Norských fondů 16,2 milionu a z Regionálního operačního programu 45 milionů. Z rozpočtu Ústeckého kraje jsme pak vynaložili zbývajících 47 milionů. Zámek je a bude celoročně v provozu. Jen v letošním roce jej navštívilo celkem 13 tisíc návštěvníků, konají se zde kulturní a společenské akce i svatby. Rekonstrukce není zdaleka dokončena. Bude pokračovat i v následujících letech a počítáme, že na ni získáme opět nějaké prostředky z Norských fondů,“ uvedla při následné tiskové konferenci hejtmanka kraje Jana Vaňhová.
Do 24. října, který byl konečným termínem pro podání přihlášek na místo ředitele zámku, se přihlásilo sedm zájemců. Nový ředitel, jehož pracovní náplní bude správa Nového Hradu, by se měl své funkce ujmout od nového roku.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video