Příští rok ve znamení šetření

Pavel Macák 2011-11-25 00:11:00

Postoloprty – Návrh rozpočtu města Postoloprty již projednala rada města minulý týden a k připomínkám zastupitelů bude tento dokument předložen 30. listopadu. „Příští rok bude pro město velice náročný z hlediska financování výdajových kapitol. Celková daňová výtěžnost bude o poznání nižší, i když jsme zvýšili daň z nemovitosti. To sice nějaké peníze do rozpočtu přinese, ale zdaleka to nebude tolik, kolik bychom v příjmové části potřebovali. Museli jsme proto snížit rozpočet zhruba na úroveň roku 2008,“ uvedl místostarosta Miroslav Solar.

Investiční rozpočet bude především zaměřen na dokončení II. etapy zateplení základní školy, na kterou bude vynaloženo 4,21 milionu korun, dalších 2,9 milionu bude stát rekonstrukce vnitřního vybavení včetně elektroinstalace v mateřské škole, zhruba 730 tisíc bude muset město zaplatit za vypracování územního plánu a asi čtvrt milionu korun budou stát rekonstrukce mostků v Postoloprtech a jeden milion musí město splatit Výškovu za odkoupení nemovitostí v Technických službách.
„Radikálně jsme museli sáhnout na provozní výdaje města, které se sníží z letošních 54,8 milionu na 47,2 milionu korun. Neznamená to, že bychom nějak snižovali stav pracovníků úřadu, protože už není kam sáhnout, ale bude se muset hodně šetřit na ostatních nákladech,“ dodal místostarosta. Aby město zaplatilo všechny investiční akce, bude potřeba sáhnout do rezervního fondu, ze kterého bude možná odebráno pět milionů korun. Konečné schvalování rozpočtu se uskuteční až 19. prosince na jednání zastupitelstva.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video