Z ukradených Filových obrazů se zatím našly asi jen rámy

Pavel Macák 2011-11-29 09:53:00

Peruc –  Kusy rámů pocházející pravděpodobně ze čtyř obrazů Emila, které byly ukradeny v Pamětní síni na zámku na Peruci v pátek 18.  listopadu, našel v aleji poblíž obce Byseň u Tuřan na Kladensku důchodce Oldřich Mikulec. Podle informací muž kusy rámů objevil a odnesl si je domů na zátop. Teprve poté si všiml, že na sobě mají zlaté štítky a napadlo ho, že by se mohlo jednat o části rámů ukradených děl. Zavolal proto na linku 158.

„K případu se nebudeme vyjadřovat,“ řekla tisková mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Po čtyřech nejcennějších obrazech, které byly na zámku ve Fillovo síni vystaveny, a které zmizely: obrazy Slepec, Zátiší s klarinetem a košíkem ovoce, Zátiší s mísami ovoce a obraz Žena s kartami, jejichž odhadovaná cena je téměř osmdesát milionů korun, policie zatím bezvýsledně pátrá a podrobnosti o průběhu vyšetřování policie z taktických důvodů tají.
„Policisté nás navštívili o víkendu a ptali se, zda jsme něco podezřelého, nějaké cizí lidi nebo auto v poslední době v obci nezahlédli. Ale je to složité, protože Peruc je častým cílem turistů a všimnout si něčeho podezřelého je poměrně složité,“ řekl nám Jan Vnouček.
Pachatelé šli pravděpodobně najisto a situaci měli ve své režii. K Pamětní síni se mohli dostat velice jednoduše třemi vchody a i když se v galerii nacházela i jiná díla, sebrali ty nejcennější a nejdražší díla z expozice, a to i přes to, že elektronické zabezpečení fungovalo. Než se na místo dostavili policisté z Loun, byli pryč. „Myslím si, že kdyby zůstalo policejní oddělení na Peruci, nikdy by se to nestalo, nebo alespoň by byli pachatelé dopadeni,“ dodal další oslovený občan Jiří Menoušek. Chybou je i to, že v místě není žádná bezpečnostní kamera, která by zaznamenávala pohyb osob u vstupu nebo vně pamětní síně. „S ohledem na probíhající vyšetřování mohu zatím sdělit pouze to, že na případu pracuje tým zkušených kriminalistů, který shromažďuje a vyhodnocuje získané poznatky, stopy a další zdokumentovaný materiál,” uvedla tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video