Z ukradených Filových obrazů se zatím našly asi jen rámy

Pavel Macák 2011-11-29 09:53:00

Peruc –  Kusy rámů pocházející pravděpodobně ze čtyř obrazů Emila, které byly ukradeny v Pamětní síni na zámku na Peruci v pátek 18.  listopadu, našel v aleji poblíž obce Byseň u Tuřan na Kladensku důchodce Oldřich Mikulec. Podle informací muž kusy rámů objevil a odnesl si je domů na zátop. Teprve poté si všiml, že na sobě mají zlaté štítky a napadlo ho, že by se mohlo jednat o části rámů ukradených děl. Zavolal proto na linku 158.

„K případu se nebudeme vyjadřovat,“ řekla tisková mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Po čtyřech nejcennějších obrazech, které byly na zámku ve Fillovo síni vystaveny, a které zmizely: obrazy Slepec, Zátiší s klarinetem a košíkem ovoce, Zátiší s mísami ovoce a obraz Žena s kartami, jejichž odhadovaná cena je téměř osmdesát milionů korun, policie zatím bezvýsledně pátrá a podrobnosti o průběhu vyšetřování policie z taktických důvodů tají.
„Policisté nás navštívili o víkendu a ptali se, zda jsme něco podezřelého, nějaké cizí lidi nebo auto v poslední době v obci nezahlédli. Ale je to složité, protože Peruc je častým cílem turistů a všimnout si něčeho podezřelého je poměrně složité,“ řekl nám Jan Vnouček.
Pachatelé šli pravděpodobně najisto a situaci měli ve své režii. K Pamětní síni se mohli dostat velice jednoduše třemi vchody a i když se v galerii nacházela i jiná díla, sebrali ty nejcennější a nejdražší díla z expozice, a to i přes to, že elektronické zabezpečení fungovalo. Než se na místo dostavili policisté z Loun, byli pryč. „Myslím si, že kdyby zůstalo policejní oddělení na Peruci, nikdy by se to nestalo, nebo alespoň by byli pachatelé dopadeni,“ dodal další oslovený občan Jiří Menoušek. Chybou je i to, že v místě není žádná bezpečnostní kamera, která by zaznamenávala pohyb osob u vstupu nebo vně pamětní síně. „S ohledem na probíhající vyšetřování mohu zatím sdělit pouze to, že na případu pracuje tým zkušených kriminalistů, který shromažďuje a vyhodnocuje získané poznatky, stopy a další zdokumentovaný materiál,” uvedla tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video