Kapříci mají lázeňskou kůru

Pavel Macák 2011-12-21 00:07:00

Louny – Už dvacet let prodává v lounské ulici Parašutistů před vánočními svátky kapry, ale i jiné druhy ryb Jaromír Novák. Jeho prodejna v zahrádkářské kolonii je tak vyhlášená, že sem chodí nejen místní, ale pro jihočeské kapry k němu jezdí lidé až z Teplic, Bíliny, Mostu, ale i dalších měst z okolí.

„Máme známé na Třeboňsku a často jsme je navštěvovali. Slovo dalo slovo a oni mi položili záludnou otázku, proč jako neprodávám vyhlášené třeboňské ryby také v Lounech. Chvíli mi to vrtalo hlavou a pak jsem si řekl, proč ne? Kousek od mé zahrady vyvěrá pramen Jánovka, který bez užitku teče do kanálu a z části i do Měleckého potoka. Kdysi se pro část Loun používal jako pitná voda. Dohodl jsem se proto s rodinou Vaníčků z obce Lnáře na Blatensku, která tam vlastní téměř devadesát rybníků, že mi budou kapry i další ryby dodávat,“ popsal své začátky dnes čtyřiasedmdesátiletý Jaromír Novák.
Sehnal si potřebné kádě na skoro dvacet kubíků vody, nezbytná povolení a první kapříci se šplouchali v pramenité vodě, o které se říkalo, že je léčivá, jako v lázních. Brzy se Vánoce bez Novákovic kapra představit. Také letos budou kádě plné, ale tady už naposledy. „Už jsem na to starý, a tak jsem se rozhodl, letos skončit. Ryby z Blatenska sem ovšem budou putovat i nadále. Dohodl jsem se s jedním podnikatelem v Černčicích, který si ode mne koupí celé vybavení, takže příští rok už bude prodej tam,“ dodal dlouholetý prodejce ryb.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video