LEGIOS hledal zákazníky v Mnichově

Dana Studničková 2011-06-01 00:00:00

Louny – Společnost LEGIOS, která v Lounech vyrábí železniční nákladní vagóny a lokomotivy, představila na právě skončeném mezinárodním železničním veletrhu Transport Logistic v Mnichově své dva nejnovější typy vozů. Jedná se o čtyřnápravový cisternový vůz řady Zacens 56 m3 s nerezovým kotlem vyrobený pro nadnárodní firmu Nacco a čtyřnápravový výsypný vůz řady Faccns 48 m3 pro přepravu štěrku a písku.

Nové vagony Legiosu byly v Mnichově přijaty s velkým zájmem a očekávám, že se to odrazí i na obchodních kontraktech v příštích měsících. Naším cílem je nadále posilovat pozici na evropském trhu, říká Radek Rybáček, generální ředitel společnosti LEGIOS. Cisternový vůz Zacens je specifický právě nerezovým kotlem, který umožňuje přepravu nebezpečných látek v kapalném stavu podle mezinárodního řádu pro železniční přepravu RID. Cisterna je po celém svém vnějším povrchu opatřena izolací z minerální vlny o tloušťce 100 mm, překrytou nerezovým plechem o tloušťce 0,8 mm. Významným prvkem cisterny je parní topení v její spodní části, které se využívá ke snadnějšímu vypouštění přepravované látky. LEGIOS je jako jeden  z mála výrobců schopen zvládnout vysoké nároky na technologii výroby bezpečných nerezových cisteren. Tentokrát jsme přesvědčili o svých kvalitách důležitého zahraničního zákazníka, pochvaluje si Rybáček spolupráci se společností Nacco.
Druhá novinka z produkce firmy LEGIOS by měla svou konstrukcí výrazně snížit náklady a zjednodušit obsluhu při přepravě. Výsypný vůz Faccns o objemu 48 m3 vyniká svými výsypnými klapkami, které jsou ovládány jednotlivě pneumaticky z boku vozu, popř. z představku, či mechanickým ručním ovládáním pomocí klíče s vestavěnou převodovkou.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video