Příprava pro stavbu úseků D7 u Slaného zdárně pokračuje

Lucie Steklá 2021-05-19 21:59:00

Lounsko (lus) Stavba dálnice D7 má trvat podle Ředitelství silnic a dálnic ještě šest let. Stavba D7 vedoucí z Chomutova do Prahy má být dokončena v roce 2027. Ještě před šesti lety ale zněly optimistické výhledy s rokem dokončení 2023. Dobrou zprávou je, že stavby dvou úseků, zkapacitnění obchvatu Panenského Týnce a Loun, zdárně postupují. Blíží se také zahájení stavby úseků kolem Slaného.

V současné době je z celkových třiaosmdesáti kilometrů dálnice v provozu zhruba třetina. V Ústeckém kraji je to například úsek od Postoloprt až do Chomutova v délce 25,4 kilometru a také obchvat Sulce (2,5 kilometru).

V kraji středočeském je v plném provozu 17,2 kilometru dálnice od Knovíze do Prahy. V současné době pokročila příprava úseků kolem Slaného. Tady je stavba D7 v celkové délce 16,7 kilometru rozdělena na tři úseky. Jejich stavbu plánuje ŘSD zahájit za dva roky. Aktuálně byla u všech tří částí dokončena další fáze projektové dokumentace. ,,Jedná se o odevzdání čistopisu dokumentace pro stavební povolení. Zároveň se zpracovávají záborové elaboráty a geometrické plány. Na základě znaleckých posudků se také zpracovávají návrhy kupních smluv. Vše tedy směřuje k zahájení výkupů potřebných pozemků,“ uvádí ŘSD.

Bezpečnější a plynulejší provoz poblíž pražského letiště v Ruzyni v dalších letech má zajistit stavba nazvané D7 Aviatická - MÚK Ruzyně, která má začít příští rok. Mimoúrovňová křižovatka se dočká svého rozšíření a uspořádání křižovatkových větví. ,,V současné době probíhá inženýrská činnost za účelem vydání pravomocných stavebních povolení. Žádostí bylo podáno šest a jejich získání se předpokládá do konce letošního roku. Stavba u letiště by měla trvat dva roky a po jejím dokončení se ze stávající čtyřpruhé silnice stane plnohodnotný úsek dálnice D7,“ dodává ŘSD. V rámci stavby vzniknou čtyři cyklostezky.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video