Příprava pro stavbu úseků D7 u Slaného zdárně pokračuje

Lucie Steklá 2021-05-19 21:59:00

Lounsko (lus) Stavba dálnice D7 má trvat podle Ředitelství silnic a dálnic ještě šest let. Stavba D7 vedoucí z Chomutova do Prahy má být dokončena v roce 2027. Ještě před šesti lety ale zněly optimistické výhledy s rokem dokončení 2023. Dobrou zprávou je, že stavby dvou úseků, zkapacitnění obchvatu Panenského Týnce a Loun, zdárně postupují. Blíží se také zahájení stavby úseků kolem Slaného.

V současné době je z celkových třiaosmdesáti kilometrů dálnice v provozu zhruba třetina. V Ústeckém kraji je to například úsek od Postoloprt až do Chomutova v délce 25,4 kilometru a také obchvat Sulce (2,5 kilometru).

V kraji středočeském je v plném provozu 17,2 kilometru dálnice od Knovíze do Prahy. V současné době pokročila příprava úseků kolem Slaného. Tady je stavba D7 v celkové délce 16,7 kilometru rozdělena na tři úseky. Jejich stavbu plánuje ŘSD zahájit za dva roky. Aktuálně byla u všech tří částí dokončena další fáze projektové dokumentace. ,,Jedná se o odevzdání čistopisu dokumentace pro stavební povolení. Zároveň se zpracovávají záborové elaboráty a geometrické plány. Na základě znaleckých posudků se také zpracovávají návrhy kupních smluv. Vše tedy směřuje k zahájení výkupů potřebných pozemků,“ uvádí ŘSD.

Bezpečnější a plynulejší provoz poblíž pražského letiště v Ruzyni v dalších letech má zajistit stavba nazvané D7 Aviatická - MÚK Ruzyně, která má začít příští rok. Mimoúrovňová křižovatka se dočká svého rozšíření a uspořádání křižovatkových větví. ,,V současné době probíhá inženýrská činnost za účelem vydání pravomocných stavebních povolení. Žádostí bylo podáno šest a jejich získání se předpokládá do konce letošního roku. Stavba u letiště by měla trvat dva roky a po jejím dokončení se ze stávající čtyřpruhé silnice stane plnohodnotný úsek dálnice D7,“ dodává ŘSD. V rámci stavby vzniknou čtyři cyklostezky.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video