Stavba dálnice u Panenského Týnce nabrala zpoždění

Lucie Steklá 2021-08-04 13:29:00

Otevření čtyřpruhého úseku D7 se o několik měsíců odkládá, ŘSD věří v dokončení ještě letos.

Lounsko (lus) Stavební práce na novém úseku D7 kolem Panenského Týnce nabraly zpoždění. Na vině je pandemie koronaviru, která stavbu zbrzdila. ,,Původní termín zprovoznění plánovaný na říjen letošního roku tak není možné dodržet,“ uvádí Ředitelství silnic a dálnic ČR s tím, že pokud se nevyskytnou další nepříznivé fyzické a klimatické podmínky, předpokládá se zprovoznění úseku čtyřpruhé dálnice v délce tři a půl kilometru na konci letošního roku.

Zdržení stavby způsobily důvody, které ŘSD nemohlo nikterak ovlivnit. ,,Jedná se zejména o pandemii, kdy se dodavatelské firmy potýkaly s nedostatkem pracovníků. Aktuálně se stále pracuje na dvou nových pruzích D7 ve směru na Prahu. Jakmile budou hotové, převede se na ně doprava a současná silnice I/7 se přestaví na zbylé dva dálniční pruhy ve směru na Louny,“ vysvětlil Jan Studecký, mluvčí ŘSD a dodává: ,,ŘSD počítá s tím, že nastalé zdržení se do konce roku podaří eliminovat.“

O tom, jak stavba D7 probíhá, jsou dotčené obce a města, organizace a firmy pravidelně informovány na schůzkách se zástupci ŘSD. Na té poslední během hodinové prezentace detailně představil hlavní koordinátor přípravy dálnice D7 Václav Marvan postup přípravy a realizace všech nedokončených úseků dálnice mezi Slaným a Chomutovem. Cílem setkání, které ještě proběhlo online formou, bylo prezentovat přípravu a realizaci dálnice co nejširšímu počtu účastníků, a to s ohledem na doznívající pandemická opatření. „Věřím, že to bylo naposledy, co jsme byli nuceni uspořádat takovéto důležité jednání pouze přes internet. Příští koordinační jednání se budeme snažit zorganizovat opět přímo v dotčených městech, ať už tradičně v Lounech, nebo třeba ve Slaném, kde v tuto chvíli naplno běží příprava tří úseků dálnice,“ říká ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video