Očkování zatím „na půl plynu”

Tomáš Skřipský 2021-04-28 08:19:00

CHOMUTOVSKO (tos) — Daleko za svou teoretickou kapacitou, která se pohybuje od 500 do jednoho tisíce očkovaných denně, zatím funguje nové velkokapacitní očkovací centrum v Nemocnici Chomutov. To bylo otevřeno 1. dubna a během svého působení zvládlo do soboty minulého týdne naočkovat 4 847 dávek, to je v průměru 202 dávek denně. Od 3. ledna do 24. dubna pak bylo v Chomutově naočkováno celkem 11 877 dávek.

„Ze strany Krajské zdravotní očkovací centrum funguje na sto procent. Vše je závislé na dodávkách vakcín,“ uvedl na dotaz Nástupu referent střediska komunikace Krajské zdravotní Martin Klimeš. Jak dodal, situace s dodávkami vakcín se postupně zlepšuje, od května je avizováno další navýšení počtu dodávek.

Velkokapacitní očkovací místo v Nemocnici Chomutov je umístěno v budově H (je označeno) na adrese Kochova 1185 a otevřeno je od pondělí do neděle od 8 do 18 hodin. Parkovat je možno buď přímo u centra (je třeba použít vjezd do areálu nemocnice u hřbitova) nebo na parkovištích v okolí nemocnice či polikliniky, kde magistrát od 1. dubna přestal dočasně vybírat parkovné.

Foto: Archiv MMCH

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video