Město přitvrdilo. Vyhodilo tři vedoucí úředníky

Pavel Macák 2012-07-27 00:25:00

Louny – K velké rošádě dojde od 1. srpna v rámci reorganizace struktury Městského úřadu v Lounech. Podle vedení přinesou změny pro městský rozpočet velké úspory. Z devíti odborů městského úřadu budou čtyři zrušeny. Jedná se o odbor místního hospodářství, odbor rozvoje města a správy budov, odbor životního prostředí a stavební úřad. Všichni tři vedoucí výše uvedených odborů, Miloslava Kalivodová, Ivana Hádková a Petr Čekal, pak dostali ke konci července 2012 výpověď.

Stavební odbor přišel o svého vedoucího při leteckém neštěstí. Nově pak budou vytvořeny odbory správy majetku, který podle rozhodnutí rady města dočasně povede M. Kalivodová a odbor stavebního úřadu a životního prostředí bude zatím vést Kateřina Aksamitová. Agendy zrušených čtyř oddělení převezmou další odbory. Pod odbor správy majetku spadne oddělení majetkové, oddělení dopravy a veřejného pořádku a oddělení rozvoje a správy majetku. Novinkou také je to, že odbor správy majetku povede vedoucí, který by měl mít právnické vzdělání. Radnice tímto krokem vyřeší problém s chybějícím advokátem, o němž se vedly dlouhé spory. Tajemnice radnice Renáta Čapková uvedla, že tato část Městského úřadu Louny bude mít 19 zaměstnanců a poteče sem velké množství peněz. Oddělení životního prostředí, jež povede Jiří Čáp a oddělení stavebního úřadu budou částí odboru stavebního úřadu a životního prostředí.
Od srpna se tedy zeštíhlí počet odborů města na sedm. Podle starosty Radovana Šabaty si mohou úředníci radnice oddychnout, jedná se o poslední krok v personálních změnách a úsporných opatřeních. „Nebudou už propuštěni žádní řadoví zaměstnanci, jen dojde k jejich stěhování v rámci změny odborů. Ročně tímto zeštíhlujícím krokem radnice ušetří 1 100 000 korun na mzdách,“ uzavřela reorganizaci radnice tajemnice Renáta Čapková.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video