Vznikne u Líšťan ,,větrný park”? Společnost představí záměr

Lucie Steklá 2023-08-30 08:31:00

Líšťany – Veřejnou prezentaci pořádá společnost Meridian Nová Energie, která chce na katastrálním území obce Líšťany stavět větrné elektrárny. Se svým záměrem chce společnost občany seznámit v polovině září v tamním kulturním domě. ,,V rámci prezentace zástupci zmíněné společnosti představí projekt na výstavbu větrných elektráren a odpoví na vaše dotazy. Veřejná prezentace má pouze informační charakter, žádné rozhodnutí nebylo učiněno,“ uvádí obec na svých webových stránkách.


Na nich jsou také umístěny materiály s dalšími informacemi týkajícími se nejčastějších dotazů, vysvětlení mýt a faktů podobně. Kdo není ,,přítelem“ internetu, může si vyzvednou informace v tištěné podobě na obecním úřadě.
Vedení úřadu si je podle vyjádření vědomo, že v minulosti již zde jednání probíhalo a stále platí, že se samozřejmě jedná o veliký zásah do krajiny. ,,Vzhledem ale k tomu, že se situace za poslední roky v několika ohledech poněkud změnila, ať už z hlediska vyššího tlaku přechodu energetiky na obnovitelné zdroje energie (naplňování unijních cílů, zlepšení kvality ovzduší atd.) či energetické krize, dospěli jsme po oslovení společností Meridian Nová Energie s.r.o. k názoru, že bychom tuto problematiku měli opět společně prodiskutovat. V obci Smolnice byl již záměr na výstavbu jedné větrné elektrárny v minulých letech odsouhlasen. Je tedy otázkou, zdali v naší krajině větrné elektrárny nevyrostou tak jako tak. Přijďte proto na veřejnou prezentaci, kde se dozvíte více informací a můžeme záležitost společně probrat,“ zve obec na jednání své občany.
Společnost Meridian již od roku 1996 využívá skupina své know-how k budování obnovitelných zdrojů energie.
Středem podnikatelských aktivit jsou oblasti fotovoltaiky a větrné energie. Instalovaný výkon větrných a fotovoltaických elektráren skupiny Meridian tvoří celkem cca 210 MW, čímž zásobují v Německu a Evropě zhruba 700 tisíc lidí zelenou elektřinou.
Díky vyrobené energii z jejich elektráren je každoročně dosaženo úspory přibližně 200.000 tun Co2. Společnost má padesát větrných turbín a více než padesát solárních elektráren ve svém vlastnictví. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video