Člověk v přírodě - tradiční akce doprovázená výstavou psů a bohatý doprovodný program

Lucie Steklá 2023-09-21 22:26:19

Louny - Tradiční výstava drobného zvířectva a chovatelských potřeb, výstava pro všechny, kdo mají rádi originalitu a ruční tvorbu, krajská výstava psů a bohatý doprovodný program. To vše je výstava Člověk v přírodě, která je dlouhé roky zářijovou tradicí na lounském výstavišti v Lounech. Letošní ročník startuje už tento Pátek. První výstava Člověk v přírodě se v Lounech uspořádala v roce 1974. Poslední předrevoluční ročník pak zaznamenal letopočet 1988. K desátému výročí výstavy, v roce 1983, připravila Česká pošta speciální razítko.

Člověk v přírodě proběhne ve dnech 22. až 24. září 2023 na výstavišti v Lounech. ,,Tato výstava navazuje na tradici, která sahá až do první republiky a stala se oblíbenou mezi malými i velkými návštěvníky nejen z Loun, ale i z dalekého okolí. V letošním roce bude výstava opravdu pestrá. V rámci výstavy proběhne řada doprovodných programů,“ zvou pořadatelé ze společnosti Diamant Expo. Návštěvníci se mohou těšit na EXOTICKÝ PAVI-LON (pavilon C) - hadi, gekoni, agamy, chameleoni, suchozemské i vodní želvy, sklípkani, tropičtí bezobratlí živočichové, exotické ptactvo…, CHOVATELSKÝ PAVILON (pavilon D + okolní venkovní plocha) - králíci, drůbež vodní i hrabavá, křepelky, holubi, akvarijní rybičky, koi kapři, exotické ptactvo. Chybět nebude ukázka mantrailingu – metoda pachové práce služebních pátracích psů, ukázka výcviku koní, agility – chůze a běh našich čtyřnohých kamarádů po pohyblivých překážkách, ukázka základní poslušnosti a obrany psů, ukázka výcviku slepeckých psů, ukázka králičího hopu – nejmladší soutěžní disciplína se zvířaty, soutěž o nejhezčího voříška a nejhezčího čistokrevného pejska ,,bez PP“ výstavy Člověk v přírodě.

V sobotu 23. září se od 11 hodin uskuteční soutěž o nejhezčí kočičku Výstaviště Louny. Na Krajskou výstavu psů je přihlášeno přes pět stovek psů. K vidění bude na 120 ras psů, zastoupena budou všechna česká národní plemena. V neděli 24. 9. budou po celý den k vidění vystoupení mažoretek, šermířů, taneční školy Luna, karatistů.

V pavilonu A a se představí drobní prodejci, zaměření především na potravinářské a spotřební zboží, ale najdete zde i pomůcky do domácnosti. Milovníci vína si přijdou na své, při ochutnávce burčáku a různých druhů vín. V pavilonu B se představí prodejci dámské konfekce a bytového textilu. Na výstavišti najdete několik zástupců městských útulků pejsků a kočiček, hledajících své nové pány a kamarády. Na venkovní ploše se před-staví řada řemeslníků, u kterých si můžete zakoupit ručně vyráběné šperky, originální oděvy, svíčky… ,,Řada řemeslníků, bude mít v rámci svého stánku i dílničku a návštěvník se bude moci podívat, jak výroba probíhá nebo si ji i vyzkoušet. Vy, kteří máte rádi přírodu, zvířata, dobré jídlo a pití a originalitu, přijďte strávit příjemný víkend na výstavu Člověk v přírodě a Řemesla a kreativita na výstaviště do Loun,“ přibližuje program Štěpánka Portz z Diamant Expo. (lus, tz)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video