Pivovar zůstane jen vzpomínkou

Pavel Macák 2011-08-16 00:20:00

Louny – Výroba piva se už s největší pravděpodobností do lounského pivovaru nevrátí. Pouze třicet zaměstnanců by se mělo starat o zdejší distribuční skladiště piva. Světoznámý pivovar, který dodával zlatavý mok do mnoha zemí světa včetně Japonska i Spojených států převzal v roce 2008 koncernu Heineken, který o dva roky později výrobu zastavil kvůli špatnému stavu techniky a celosvětové hospodářské recesi.

Lounské pivo se tak začalo vyrábět ve Velkém Březně a podle tiskové mluvčí koncernu se jeho prodej příliš nezměnil. Stejným způsobem Heineken naložil i s pivovary v Kutné Hoře, Znojmě nebo ve slovenské Rimavské Sobotě, údajně proto, že tak ušetřila desítky milionů korun, které by si vyžádaly opravy techniky.
„Co se týká prodejů lounského piva, drží se na podobné úrovni jako před ukončením výroby. Je stále žádané zejména v tradičních regionech Lounska, Mostecka a Chomutovska,“ řekla tisková mluvčí Kateřina Beute.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Prohlídka s princeznou na zámku Stekník

Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.

Přehrát video
Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video