Aktuální opatření v Žatci: MHD a parkování zdarma

Hedvika Mašková 2020-03-17 09:35:00

V souvislosti s prevencí výskytu koronaviru jezdí MHD v Žatci dočasně zdarma. Na placených parkovištích není vybírán poplatek za parkování a na novou situaci zareagovala také Doprava Ústeckého kraje. Oblíbené a hojně využívané SeniorTaxi jezdí zatím bez omezení.

Autobusových linek v Žatci a okolí jezdí od pondělí 16. března méně, protože není nutné přepravovat děti do škol.

To znamená, že spoje, které běžně jezdí v době školních prázdnin a jsou omezeny v jízdních řádech negativními značkami 42 až 46 do odvolání pojedou. Naopak spoje, které běžně jezdí v období školního roku, omezené v jízdních řádech značkami 52 až 56, do odvolání nepojedou. Toto opatření se přímo dotkne sedmdesáti linek DÚK v celém Ústeckém kraji, z toho devět linek DÚK nebude v provozu vůbec (jen školní provoz). V okrese Louny nepojedou autobusové linky 569, 606, 702, 704, 705, 713, 715, 716, 723, 726, 732, 733, 738, 741, 743, 745, 751, 778 a autobusová linka 762 nepojede celá.

Ostatní provoz vlaků a autobusů DÚK zatím zůstává beze změn. Jízdní řády jsou vylepeny na zastávkách. V Žatci je rovněž uzavřená čekárna autobusového nádraží.

Služba SeniorTaxi funguje dál bez omezení. Poptávka byla však v posledním týdnu poloviční. ,,Senioři využívají v drtivé většině jízdy k lékaři. Lze předpokládat, že zájem, respektive odůvodněné jízdy, budou omezovány, protože se dá předpokládat, že někteří lékaři omezí přímý příjem pacientů,“ sdělil ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby v Žatci Petr Antoni.

Městská hromadná doprava v Žatci jezdí od včerejška dočasně zdarma. Platí však určité omezení, a to pouze nástup a výstup zadními dveřmi a zákaz vstupu bez zakrytí úst a nosu. Podle vedoucího odboru dopravy Jiřího Dobruského je možné, že dojde k redukci spojů. 

V souvislosti s prevencí výskytu koronaviru se Město Žatec rozhodlo rovněž zrušit poplatky za parkování.Foto: DÚK

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video