Aktuální opatření v Žatci: MHD a parkování zdarma

Hedvika Mašková 2020-03-17 09:35:00

V souvislosti s prevencí výskytu koronaviru jezdí MHD v Žatci dočasně zdarma. Na placených parkovištích není vybírán poplatek za parkování a na novou situaci zareagovala také Doprava Ústeckého kraje. Oblíbené a hojně využívané SeniorTaxi jezdí zatím bez omezení.

Autobusových linek v Žatci a okolí jezdí od pondělí 16. března méně, protože není nutné přepravovat děti do škol.

To znamená, že spoje, které běžně jezdí v době školních prázdnin a jsou omezeny v jízdních řádech negativními značkami 42 až 46 do odvolání pojedou. Naopak spoje, které běžně jezdí v období školního roku, omezené v jízdních řádech značkami 52 až 56, do odvolání nepojedou. Toto opatření se přímo dotkne sedmdesáti linek DÚK v celém Ústeckém kraji, z toho devět linek DÚK nebude v provozu vůbec (jen školní provoz). V okrese Louny nepojedou autobusové linky 569, 606, 702, 704, 705, 713, 715, 716, 723, 726, 732, 733, 738, 741, 743, 745, 751, 778 a autobusová linka 762 nepojede celá.

Ostatní provoz vlaků a autobusů DÚK zatím zůstává beze změn. Jízdní řády jsou vylepeny na zastávkách. V Žatci je rovněž uzavřená čekárna autobusového nádraží.

Služba SeniorTaxi funguje dál bez omezení. Poptávka byla však v posledním týdnu poloviční. ,,Senioři využívají v drtivé většině jízdy k lékaři. Lze předpokládat, že zájem, respektive odůvodněné jízdy, budou omezovány, protože se dá předpokládat, že někteří lékaři omezí přímý příjem pacientů,“ sdělil ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby v Žatci Petr Antoni.

Městská hromadná doprava v Žatci jezdí od včerejška dočasně zdarma. Platí však určité omezení, a to pouze nástup a výstup zadními dveřmi a zákaz vstupu bez zakrytí úst a nosu. Podle vedoucího odboru dopravy Jiřího Dobruského je možné, že dojde k redukci spojů. 

V souvislosti s prevencí výskytu koronaviru se Město Žatec rozhodlo rovněž zrušit poplatky za parkování.Foto: DÚK

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video