Člověk v přírodě lákal na expozice spolků i norování

Lucie Steklá 2021-04-07 17:36:00

Tato původní výstava měla nejen v Lounech v osmdesátých letech velkou popularitu. Hlavně o víkendech se na výstaviště organizovaly autobusové výlety, které se doplňovaly s už tehdy slavnou výstavou Zahrada Čech v Litoměřicích. Nejdříve tam a pak do Loun nebo naopak. Na výstavě se podílely různé chovatelské a zahrádkářské spolky.

Naše snímky jsou z let 1986 až 87 a takhle byl třeba vyzdoben hlavní pavilon (foto č. 1). Po celou dobu všech ročníků Člověka v přírodě, byla jednou z nejvíce navštěvovaných ex-pozice rybářů. Nejen pro atraktivní ukázky ryb a rybaření, ale i pro neopakovatelnou sedmilhářskou pochoutku. To byl vyuzený kapr naložený ve speciálním nálevu. Na sním-ku právě u vany s nálevem Jirka Hanzák (č. 3). A kdo ne-ochutnal, jako by nebyl :-)

Mezi velice vyhledávané a hojně navštěvované bylo noro-vání v areálu myslivců (č. 2). Někdy se opravdu dlouho čekalo, než pes lišku vystrnadil z nory, někdy se ovšem stalo, že liška chytla psa a to se muselo rychle zasáhnout. Po celé trase totiž byly kontakty, nebo chcete-li čidla, a podle rozsvícených žárovek se poznalo, kde kdo v noře je. Poslední ročníky výstavy ale již bylo norování zakázáno.

Zvláště pro děti byla lákavá expozice akvaristů (č. 4), chovatelů okrasného ptactva a zvířátek obecně. Velkou návštěvnost měl i pavilon včelařů a dalších pěstitelů a chovatelů. V rámci výstavy Člověk v přírodě se uskutečnily, tuším, že dva ročníky hudební soutěže Lounský Brontosaurus. Náplní autorské soutěže bylo životní prostředí a v roce 1986 se účastnila i lounská skupina Spektrum s Jardou Kleinem (č. 5).

Zázemím výstavy jsou od jejích počátků na lounském výstavišti Masarykovy sady v Lounech. Vůbec první výstava tam proběhla roku 1931. V té době lounské výstaviště navštívil i tehdejší československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Po sametové revoluci zažívalo krátce výstaviště útlum, ale už za několik let opět sloužilo hojně k pořádání řady výstav.

Výstaviště se nachází v blízkosti historického jádra města na břehu řeky Ohře. Disponuje čtyřmi stálými výstavními pavilony o celkové rozloze 1 053 m², venkovními prostory o rozloze 4 500 m², amfiteátrem a restaurací v zrekonstruovaném pavilonu A.

Tradiční výstava Člověk v přírodě - drobného zvířectva a chovatelských potřeb, zdravé stravy a života probíhá i v novodobé historii. Výstavu pořádá společnost Diamant Expo a v posledních několika letech je spojená s výstavou Řemesla a kreativita.

Text: (bab, lus), foto: Ladislav Bába


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video