Práce na dostavbě dálnice D7 pokračují. Dostavba obchvatu Loun začne v roce 2019, u Panenského Týnce se začne stavět o rok dříve

Lucie Steklá 2017-10-04 09:29:00

Okres Louny – Pravidelná informační schůzka se zástupci samospráv, která se týkala postupu prací na dostavbě dálnice D7, proběhla na lounské radnici.

Realizační tým koordinátorů dostavby D7 z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) představil přítomným zástupcům stupně projektové přípravy jednotlivých úseků a postupy pro zajištění potřebných povolení v oblasti životního prostředí. Jednalo se především o hodnocení vlivu stavby na životní prostředí (proces EIA) a zajištění výjimek z ochranných podmínek zvláště chráněných živočišných druhů.
Fáze dostavby
V první části prezentace představil Václav Marvan, hlavní koordinátor projektové přípravy stavby, v jakých fázích se nacházejí úseky Slaný, Panenský Týnec, Chlumčany, Louny, Postoloprty obchvat a Bitozeves. V úsecích Panenský Týnec a Chlumčany v současnosti probíhá majetkoprávní vypořádání. Vykoupeno je zde zatím šedesát procent pozemků. ŘSD tedy i nadále jedná s vlastníky pozemků o jejich výkupu. Ovšem s těmi, kteří v devadesátidenní lhůtě nereagovali na výzvu k majetkoprávnímu vypořádání, byl zahájen proces vyvlastnění dotčených pozemků. Pokud vlastníci pozemků ještě zahájí jednání o prodeji s ŘSD, může být proces vyvlastnění zastaven a vlastník dostane nabízený násobek odhadní ceny pozemku. Současně na obou úsecích probíhá změna územního rozhodnutí, kterou si vyžádaly připomínky v rámci projednávání projektové dokumentace.
Rozšíření obchvatu začne za dva roky
Na úseku Louny – obchvat je odevzdaný koncept dokumentace pro stavební povolení. Podle stanoveného časového plánu má proběhnout zahájení stavby D7 na tomto úseku v první třetině roku 2019. Na úseku Panenský Týnec by realizace stavby mohla začít koncem roku 2018 a v úseku Chlumčany v první polovině roku 2019. Termíny zahájení realizace stavby však nemůže investor staveb garantovat.
Zajímali se o opravy na I/7
Na závěr prezentace byla pozornost věnována provozním povrchovým úpravám na stávající komunikaci I/7. Přítomné zástupce samospráv zajímala především koordinace oprav na silnici č. I/7 a na komunikacích nižších tříd, přičemž byli zástupci ŘSD ujištěni, že koordinace probíhá ve spolupráci s odborem dopravy Ústeckého kraje. Další dotaz v diskuzi padl na částečnou uzavírku silnice č. I/7 z důvodu opravy mostních závěrů v katastru Slaného. Podle sdělení zástupců ŘSD by měl být kyvadlový provoz v tomto úseku odstraněn do konce září. Na trase Louny – Slaný je na příští rok naplánována další oprava mostní konstrukce, která si vyžádá částečnou uzavírku komunikace zhruba od března do září.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video