Práce na dostavbě dálnice D7 pokračují. Dostavba obchvatu Loun začne v roce 2019, u Panenského Týnce se začne stavět o rok dříve

Lucie Steklá 2017-10-04 09:29:00

Okres Louny – Pravidelná informační schůzka se zástupci samospráv, která se týkala postupu prací na dostavbě dálnice D7, proběhla na lounské radnici.

Realizační tým koordinátorů dostavby D7 z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) představil přítomným zástupcům stupně projektové přípravy jednotlivých úseků a postupy pro zajištění potřebných povolení v oblasti životního prostředí. Jednalo se především o hodnocení vlivu stavby na životní prostředí (proces EIA) a zajištění výjimek z ochranných podmínek zvláště chráněných živočišných druhů.
Fáze dostavby
V první části prezentace představil Václav Marvan, hlavní koordinátor projektové přípravy stavby, v jakých fázích se nacházejí úseky Slaný, Panenský Týnec, Chlumčany, Louny, Postoloprty obchvat a Bitozeves. V úsecích Panenský Týnec a Chlumčany v současnosti probíhá majetkoprávní vypořádání. Vykoupeno je zde zatím šedesát procent pozemků. ŘSD tedy i nadále jedná s vlastníky pozemků o jejich výkupu. Ovšem s těmi, kteří v devadesátidenní lhůtě nereagovali na výzvu k majetkoprávnímu vypořádání, byl zahájen proces vyvlastnění dotčených pozemků. Pokud vlastníci pozemků ještě zahájí jednání o prodeji s ŘSD, může být proces vyvlastnění zastaven a vlastník dostane nabízený násobek odhadní ceny pozemku. Současně na obou úsecích probíhá změna územního rozhodnutí, kterou si vyžádaly připomínky v rámci projednávání projektové dokumentace.
Rozšíření obchvatu začne za dva roky
Na úseku Louny – obchvat je odevzdaný koncept dokumentace pro stavební povolení. Podle stanoveného časového plánu má proběhnout zahájení stavby D7 na tomto úseku v první třetině roku 2019. Na úseku Panenský Týnec by realizace stavby mohla začít koncem roku 2018 a v úseku Chlumčany v první polovině roku 2019. Termíny zahájení realizace stavby však nemůže investor staveb garantovat.
Zajímali se o opravy na I/7
Na závěr prezentace byla pozornost věnována provozním povrchovým úpravám na stávající komunikaci I/7. Přítomné zástupce samospráv zajímala především koordinace oprav na silnici č. I/7 a na komunikacích nižších tříd, přičemž byli zástupci ŘSD ujištěni, že koordinace probíhá ve spolupráci s odborem dopravy Ústeckého kraje. Další dotaz v diskuzi padl na částečnou uzavírku silnice č. I/7 z důvodu opravy mostních závěrů v katastru Slaného. Podle sdělení zástupců ŘSD by měl být kyvadlový provoz v tomto úseku odstraněn do konce září. Na trase Louny – Slaný je na příští rok naplánována další oprava mostní konstrukce, která si vyžádá částečnou uzavírku komunikace zhruba od března do září.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video