Václav Polívka, nejznámější lounský plavčík

Lucie Steklá 2021-08-18 21:13:00

K historii lounské plovárny a Veslařského klubu Ohře v Lounech neodmyslitelně patří plavčík Václav Polívka. Nejenže sám dbal na bezpečnost koupajících a učil „obecenstvo“ plavat, ale i sám vychovával další nástupce, například Josefa Zienerta či Annu Hajnovou.

Ovšem činnost Václava Polívky byla daleko pestřejší. V zimě se staral o jakýsi „zimní stadion“, který byl na pevnině vedle veslařského areálu a někde jsem četl, že z nedalekého Jiráskova mlýna měl i elektřinu, aby mohl bruslařům posvítit na jejích sportovní zábavu. Před časem jsem získal velice unikání skleněné barevné pozitivy, kde je patrno, že se věnoval i včelařství. Přesné datum ani místo jeho narození jsem nezjistil, ale podle popisku sklíčka je na jedné z fotografií i rodný dům Václava Polívky. Pro zajímavost veslařský klub Ohře je nejstarším sportovním klubem v Lounech, první schůze se konala 26. prosince 1883.      

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video