Další dva úseky budoucí dálnice se připravují na zahájení stavby

Lucie Steklá 2020-03-04 18:54:00

Lounsko (lus) Práce na dokončení D7 probíhají neustále. Loni v září byla zahájena stavba úseku rozšíření obchvatu Panenského Týnce, přičemž na stávající dvoupruhové silnici I/7 přibudou dva pruhy. Na 3,5 kilometru dlouhé stavbě vznikne jedna mimoúrovňová křižovatka, která poslouží pro napojení obcí na dálnici. Se zprovozněním této stavby se počítá v roce 2022. Práce na stavbě svižně probíhají. Před obcí se již rýsují obrysy budoucího kruhového objezdu.

První viditelné stopy budoucí stavby zaznamenají řidiči projíždějící po silnici 7 také u Chlumčan. Počátkem února vybralo ŘSD firmu, která provede vykácení vzrostlé zeleně před zahájením realizace stavby. „Stromy, keře a náletové dřeviny zmizí v době vegetačního klidu a před hnízděním. Součástí prací je i provedení postřiku pařezů proti obrůstání výhony. Za vykácenou zeleň bude v rámci vegetačních úprav provedena adekvátní výsadba,“ uvedlo ŘSD. O zakázku projevili zájem celkem tři uchazeči, přičemž nejvýhodnější nabídku v ceně 1,83 milionu korun (bez DPH) podala společnost H-Rekultivace. Se zahájením stavby téměř 4,5 km dlouhého úseku D7 se počítá ještě v letošním roce. Stavba bude navazovat na dokončenou stavbu R7 Sulec, obchvat, která byla zprovozněna před jedenácti lety a navazovat na západě na připravovanou stavbu D7 Louny, zkapacitnění obchvatu. Úsek bude dlouhý 4 448 metrů. Hotovo by mělo být v roce 2023. Dalších 6 100 metrů dálnice se má letos začít stavět na rozšíření zmíněného obchvatu Loun, který má již vydané stavební povolení. Tento úsek má být zprovozněný již v roce 2022.

Foto: Slavnostní zahájení stavby proběhlo za účasti stavebních firem, ŘSD i obcí loni v září u Panenského Týnce. Letos by symbolické poklepání základního kamene mělo proběhnout hned dvakrát, u zahájení stavby zkapacitnění obchvatu Chlumčan a Loun. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video