Další dva úseky budoucí dálnice se připravují na zahájení stavby

Lucie Steklá 2020-03-04 18:54:00

Lounsko (lus) Práce na dokončení D7 probíhají neustále. Loni v září byla zahájena stavba úseku rozšíření obchvatu Panenského Týnce, přičemž na stávající dvoupruhové silnici I/7 přibudou dva pruhy. Na 3,5 kilometru dlouhé stavbě vznikne jedna mimoúrovňová křižovatka, která poslouží pro napojení obcí na dálnici. Se zprovozněním této stavby se počítá v roce 2022. Práce na stavbě svižně probíhají. Před obcí se již rýsují obrysy budoucího kruhového objezdu.

První viditelné stopy budoucí stavby zaznamenají řidiči projíždějící po silnici 7 také u Chlumčan. Počátkem února vybralo ŘSD firmu, která provede vykácení vzrostlé zeleně před zahájením realizace stavby. „Stromy, keře a náletové dřeviny zmizí v době vegetačního klidu a před hnízděním. Součástí prací je i provedení postřiku pařezů proti obrůstání výhony. Za vykácenou zeleň bude v rámci vegetačních úprav provedena adekvátní výsadba,“ uvedlo ŘSD. O zakázku projevili zájem celkem tři uchazeči, přičemž nejvýhodnější nabídku v ceně 1,83 milionu korun (bez DPH) podala společnost H-Rekultivace. Se zahájením stavby téměř 4,5 km dlouhého úseku D7 se počítá ještě v letošním roce. Stavba bude navazovat na dokončenou stavbu R7 Sulec, obchvat, která byla zprovozněna před jedenácti lety a navazovat na západě na připravovanou stavbu D7 Louny, zkapacitnění obchvatu. Úsek bude dlouhý 4 448 metrů. Hotovo by mělo být v roce 2023. Dalších 6 100 metrů dálnice se má letos začít stavět na rozšíření zmíněného obchvatu Loun, který má již vydané stavební povolení. Tento úsek má být zprovozněný již v roce 2022.

Foto: Slavnostní zahájení stavby proběhlo za účasti stavebních firem, ŘSD i obcí loni v září u Panenského Týnce. Letos by symbolické poklepání základního kamene mělo proběhnout hned dvakrát, u zahájení stavby zkapacitnění obchvatu Chlumčan a Loun. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video