Aktuálně: Koronavirus zavírá školy i akce nad sto lidí

Redakce 2020-03-10 10:54:00

ČR, region — Kvůli novému koronaviru vláda zakázala od úterních 18 hodin kulturní, společenské, náboženské, sportovní akce, kde se sejde více než 100 účastníků. Od středy 11. března vláda také ruší výuku v základních, středních a vyšších odborných školách. Rodiče mají v tomto případě nárok na ošetřovné u dětí do deseti let, tiskopis vystavuje škola.

Zaznělo to v úterý 10. 3. dopoledne na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu. Rušení výuky se netýká mateřských škol a ZUŠek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že rodiče mají nárok na ošetřovné.

Školy v okrese o situaci na svých webových stránkách i profilech na sociálních sítích informují, doporučují rodičům dále stránky sledovat. "Vážení rodiče, situaci ohledně uzavření škol průběžně sledujeme. Na tomto místě vás budeme ihned informovat o všech opatřeních, která v souvislosti s nákazou koronavirem nastanou," uvedlo například vedení ZŠ Holého Louny. 

„Víme o tom, po dohodě se zřizovatelem čekáme na oficiální dopis z  MŠMT. Samozřejmě, že se to bude týkat i naší školy,“ řekla nám v úterý dopoledne Zděnka Pejšová, ředitelka ZŠ P. Bezruče v Žatci. 

Informace najdete také na stránkách ministerstva školství.

Rodiče mají v případě uzavření škol nárok na ošetřovné. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) - tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události. Zaměstnanec tímto tiskopisem uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ. 

Tiskopis je k dispozici pouze v tištěné podobě na OSSZ.

Kabinet zatím neplánuje zavírat restaurace nebo nákupní centra. Česko eviduje k úternímu ránu 40 případů nákazy, informovalo ministerstvo zdravotnictví. Premiér Andrej Babiš připomněl, že situace u nás není tak dramatická, jako v jiných státech, ale chce předejít situaci, jaká je v Itálii, která je momentálně v karanténě. 

Situaci pro vás nadále sledujeme.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video