Aktuálně: Koronavirus zavírá školy i akce nad sto lidí

Redakce 2020-03-10 10:54:00

ČR, region — Kvůli novému koronaviru vláda zakázala od úterních 18 hodin kulturní, společenské, náboženské, sportovní akce, kde se sejde více než 100 účastníků. Od středy 11. března vláda také ruší výuku v základních, středních a vyšších odborných školách. Rodiče mají v tomto případě nárok na ošetřovné u dětí do deseti let, tiskopis vystavuje škola.

Zaznělo to v úterý 10. 3. dopoledne na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu. Rušení výuky se netýká mateřských škol a ZUŠek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že rodiče mají nárok na ošetřovné.

Školy v okrese o situaci na svých webových stránkách i profilech na sociálních sítích informují, doporučují rodičům dále stránky sledovat. "Vážení rodiče, situaci ohledně uzavření škol průběžně sledujeme. Na tomto místě vás budeme ihned informovat o všech opatřeních, která v souvislosti s nákazou koronavirem nastanou," uvedlo například vedení ZŠ Holého Louny. 

„Víme o tom, po dohodě se zřizovatelem čekáme na oficiální dopis z  MŠMT. Samozřejmě, že se to bude týkat i naší školy,“ řekla nám v úterý dopoledne Zděnka Pejšová, ředitelka ZŠ P. Bezruče v Žatci. 

Informace najdete také na stránkách ministerstva školství.

Rodiče mají v případě uzavření škol nárok na ošetřovné. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) - tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události. Zaměstnanec tímto tiskopisem uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ. 

Tiskopis je k dispozici pouze v tištěné podobě na OSSZ.

Kabinet zatím neplánuje zavírat restaurace nebo nákupní centra. Česko eviduje k úternímu ránu 40 případů nákazy, informovalo ministerstvo zdravotnictví. Premiér Andrej Babiš připomněl, že situace u nás není tak dramatická, jako v jiných státech, ale chce předejít situaci, jaká je v Itálii, která je momentálně v karanténě. 

Situaci pro vás nadále sledujeme.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video