Pracovníci Domova pro seniory zůstali se svými klienty

Alla Želinská 2020-04-03 16:02:00

Celkem 16 zaměstnanců DpS ve Vroutku se rozhodlo podstoupit dobrovolnou karanténu a zůstalo v domově spolu s klienty. Zatím na dva týdny.

„Vzhledem k dramatizující se situaci v našem regionu jsme se rozhodli přistoupit k důležitému preventivnímu kroku, a tím je dobrovolná karanténa, která je prozatím plánovaná na dva týdny,“ oznámila v pátek 3. dubna ředitelka Domova pro seniory ve Vroutku Markéta Sosnová.

V pátek ráno se celkem šestnáct zaměstnanců domova sešli v práci, v níž zůstanou ve dne v noci na dva týdny. Budou se nepřetržitě dva týdny starat o plynulý chod zařízení. „Budeme zde zkrátka žít spolu s našimi klienty. Tento krok jsme podnikli ve víře, že se nám podaří zabránit vniknutí koronavirové nákazy, jejíž možné následky si nechceme ani představovat. Zkrátka chceme udělat maximum možného (možná trochu i nemožného)! A protože dobrovolná karanténa, jak už název napovídá, je dobrovolná, nikoliv nařízená, všichni jsme tu dobrovolně, za což všem pracovníkům, kteří do toho šli, nesmírně děkuji! Vážím si vašeho rozhodnutí, nasazení a všeho, co jste se rozhodli obětovat pro "naší věc",“ říká ředitelka.

V pátek ráno tedy se všichni - sestřičky, pracovnice sociální a zdravotní péče, hospodářského a administrativního úseku, včetně ředitelky domova - 15 žen a 1 muž, sešli v práci a zahájili svůj 1. den dobrovolné karantény. „Myslím, že mohu říct za všechny, byli jsme nervózní, ale po společné poradě všech "nasazených" pracovníků se nám podařilo naplánovat chod a činnosti tak, abychom to my zvládli a klienti měli potřebnou péči,“ přiblížila M. Sosnová. Opatření pro obyvatele Domova jsou stále stejná, život se momentálně odehrává převážně na pokojích, kam je roznášena i strava. „Využíváme naplno moderních vymožeností k ukrácení času, jako jsou televize, rádia, apod. Někteří se věnují křížovkám, čtení, pletení a jiným aktivitám, které jsou možné. Můžeme se jít projít ven po areálu nebo na terasu Domova, ale po společných prostorách se pohybujeme výhradně s rouškou.

Bude to jistě náročné, ale doufám a věřím, že toto rozhodnutí bylo správné a snad se nám podaří domov uchránit! Myslete, prosím, na nás a všechny ostatní, kteří pracují i v této době na úkor času stráveného se svou rodinou a nejbližšími, zatímco mohou ostatní zůstávat doma v bezpečí a s rodinami,“ dodala s poděkováním Markéta Sosnová.

V Domove pro seniory ve Vroutku platí od 3. března zákaz návštěv a docházení všech externích služeb (kadeřnice, pedikérka, hudební a jiná produkce) na oddělení kromě obyvatel a pracovníků Domova. Od tohoto data je také pozastaveno přijímání nových klientů do odvolání. Od 30. března platí i zákaz přijímání jakýchkoliv  balíčků a předmětů zvenku. Komunikace je možná výhradně jen telefonická  prostřednictvím telefonních čísel na příslušné sesterny, kdy je možnost  videohovorů přes whatsapp po domluvě se službu konajícím personálem.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video