Pracovníci Domova pro seniory zůstali se svými klienty

Alla Želinská 2020-04-03 16:02:00

Celkem 16 zaměstnanců DpS ve Vroutku se rozhodlo podstoupit dobrovolnou karanténu a zůstalo v domově spolu s klienty. Zatím na dva týdny.

„Vzhledem k dramatizující se situaci v našem regionu jsme se rozhodli přistoupit k důležitému preventivnímu kroku, a tím je dobrovolná karanténa, která je prozatím plánovaná na dva týdny,“ oznámila v pátek 3. dubna ředitelka Domova pro seniory ve Vroutku Markéta Sosnová.

V pátek ráno se celkem šestnáct zaměstnanců domova sešli v práci, v níž zůstanou ve dne v noci na dva týdny. Budou se nepřetržitě dva týdny starat o plynulý chod zařízení. „Budeme zde zkrátka žít spolu s našimi klienty. Tento krok jsme podnikli ve víře, že se nám podaří zabránit vniknutí koronavirové nákazy, jejíž možné následky si nechceme ani představovat. Zkrátka chceme udělat maximum možného (možná trochu i nemožného)! A protože dobrovolná karanténa, jak už název napovídá, je dobrovolná, nikoliv nařízená, všichni jsme tu dobrovolně, za což všem pracovníkům, kteří do toho šli, nesmírně děkuji! Vážím si vašeho rozhodnutí, nasazení a všeho, co jste se rozhodli obětovat pro "naší věc",“ říká ředitelka.

V pátek ráno tedy se všichni - sestřičky, pracovnice sociální a zdravotní péče, hospodářského a administrativního úseku, včetně ředitelky domova - 15 žen a 1 muž, sešli v práci a zahájili svůj 1. den dobrovolné karantény. „Myslím, že mohu říct za všechny, byli jsme nervózní, ale po společné poradě všech "nasazených" pracovníků se nám podařilo naplánovat chod a činnosti tak, abychom to my zvládli a klienti měli potřebnou péči,“ přiblížila M. Sosnová. Opatření pro obyvatele Domova jsou stále stejná, život se momentálně odehrává převážně na pokojích, kam je roznášena i strava. „Využíváme naplno moderních vymožeností k ukrácení času, jako jsou televize, rádia, apod. Někteří se věnují křížovkám, čtení, pletení a jiným aktivitám, které jsou možné. Můžeme se jít projít ven po areálu nebo na terasu Domova, ale po společných prostorách se pohybujeme výhradně s rouškou.

Bude to jistě náročné, ale doufám a věřím, že toto rozhodnutí bylo správné a snad se nám podaří domov uchránit! Myslete, prosím, na nás a všechny ostatní, kteří pracují i v této době na úkor času stráveného se svou rodinou a nejbližšími, zatímco mohou ostatní zůstávat doma v bezpečí a s rodinami,“ dodala s poděkováním Markéta Sosnová.

V Domove pro seniory ve Vroutku platí od 3. března zákaz návštěv a docházení všech externích služeb (kadeřnice, pedikérka, hudební a jiná produkce) na oddělení kromě obyvatel a pracovníků Domova. Od tohoto data je také pozastaveno přijímání nových klientů do odvolání. Od 30. března platí i zákaz přijímání jakýchkoliv  balíčků a předmětů zvenku. Komunikace je možná výhradně jen telefonická  prostřednictvím telefonních čísel na příslušné sesterny, kdy je možnost  videohovorů přes whatsapp po domluvě se službu konajícím personálem.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video