Nemocnice v Kadani a v Žatci i Rakovníku shánějí pomocníky! Zdravotníky, studenty a další užitečné lidi

Alla Želinská 2020-10-13 15:58:00

Vedení kadaňské nemocnice zveřejnilo v pondělí na svých webových stránkách otevřený dopis, ve kterém žádá veřejnost o pomoc. V úterý se s podobnou výzvou připojila Nemocnice Žatec. Obě zařízení tak reagují na současnou epidemiologickou situaci. Ani jedna z nich navíc není uvedena v příloze vládního usnesení k zajištění poskytování zdravotnických služeb a nemá tedy nárok na pomoc studentů zdravotnických oborů.

V úvodu dopisu ředitel kadaňské nemocnice vysvětlil, že prioritou všech zaměstnanců je zachovat její nepřetržitý provoz stejně, jako tomu bylo na jaře. „Chtěli bychom touto cestou oslovit ty, kteří mohou pomoci nemocnici s péčí o pacienty. Obracíme se na zdravotníky, zvláště na zdravotní sestry, které své povolání nyní aktivně nevykonávají, zda by se na nějaký čas k této užitečné a potřebné práci vrátily. Obracíme se také na všechny bývalé zdravotníky, například aktivní důchodce, kteří by mohli pomoci,“ uvedl v dopisu ředitel nemocnice Petr Hossner.

Jak dodal, v této době může být velmi užitečný i člověk, který není lékař, medik nebo zdravotní sestra. Nemocnice uvítá i pomoc na pozici kuchař, uklízečka, vrátná, řidič, sanitář, ošetřovatel nebo hlídka u vstupu do nemocnice: „Věříme, že společnými silami bude náš boj s covid-19 úspěšný a zajistíme pro všechny pacienty, kteří každý dne potřebují péči, nepřetržitý provoz nemocnice.“

Výzva se setkala s velkým zájmem. „Vážení spoluobčané, děkujeme za váš velký zájem nám pomoci. V tuto chvíli máme již obsazené všechny pozice obslužného charakteru. Nadále žádáme o pomoc zdravotníky tj. lékaře, všeobecné sestry a další zdravotnický personál s kvalifikací. Vaše nabídky posílejte se životopisem na emailovou adresu benesova@nemkadan.cz, případně můžete volat 474 944 550,“ uvedl již v úterý ředitel Hossner.

V úterý 13. října podobnou výzvu zveřejnila Nemocnice Žatec. „Vzhledem k faktu, že Nemocnice Žatec jako jediná nemocnice v okrese Louny, schopná poskytnout akutní lůžkovou zdravotní péči včetně pacientů Covid-19 pozitivních, ani Nemocnice Kadaň není uvedena v příloze usnesení Vlády ČR č. 409/2020 Sb. k zajištění poskytování zdravotnických služeb a nemají tedy nárok na pomoc studentů, musím situaci řešit. Na společném postupu se chci domluvit s Petrem Hossnerem,“ uvedl v úterý ráno na náš dotaz ředitel žatecké nemocnice Jindřich Zetek.

Odpoledne již informoval o dalším postupu. „V Nemocnici Kadaň už věc běží, Nemocnice Žatec se připojuje následovně,“ uvedl Zetek s tím, že se nemocnice obrátila na ministra zdravotnictví s žádosti o urychlenou intervenci za účelem přehodnocení vládního rozhodnutí.

Následně se vedení žatecké nemocnice obrátilo na veřejnost. „Vážení občané… Nevíme, zda bude naše nemocnice v této otázce úspěšná, proto se obracíme na kvalifikovanou veřejnost, střední zdravotní personál všech kategorií i lékaře o pomoc při poskytování zdravotní péče a obslužných procesů v nouzovém stavu. V současné době zvládáme, ale naše personální kapacity jsou na hraně a dle predikcí se epidemiologická situace může podstatně zhoršit,“ uvádí Jindřich Zetek.

Pokud jste tedy nemocnici schopni nabídnout pomoc, kontaktuje ji na čísle 414 110 115 nebo emailem silhanova@nemzatec.cz.

Problému s nedostatkem zdravotnického personálu chce předejít nemocnice v Rakovníku. 

,,Ačkoliv je současný stav v nemocnici Rakovník stabilizován a péče je prozatím poskytována bez omezení, rádi bychom se připravili na případnou budoucí situaci, kdy požadavky na péči budou na hranici našich možností, či dojde v důsledku epidemie ke snížení počtu zdravotnického personálu. Rádi bychom se připravili mimo jiné i tím, že vytvoříme skupinu dobrovolníků připravenou přijít, po předchozí domluvě a přípravě, pomoci provozu nemocnice," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička. Tuto skupinu by vedení nemocnice rádo sestavilo z řad mediků, studentek zdravotních škol i občanů. Podle kvalifikace by měli pomoci jak s ošetřovatelskou péčí, tak s pomocnými pracemi. ,,Dovoluji si proto vyzvat zájemce z řad mediků, studentů a studentek zdravotnických škol i občanů, aby v případě zájmu kontaktovali naši nemocnici. Věříme, že s pomocí občanů se nám podaří udržet potřebnou zdravotní péči v regionu i v této nelehké době," dodal ředitel.

Zájemci mohou napsat na e-mailovou adresu: dobrovolnici@nemorako.cz nebo se ozvat na telefon 313 525 296.   

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video