Začíná stavba dalšího úseku budoucí dálnice D7

Lucie Steklá 2019-09-18 15:18:00

V úterý 17. září byla symbolickým poklepáním zahájena stavba úseku D7 u Panenského Týnce, následovat bude zkapacitnění silnice u Chlumčan a Loun.

Lounsko (lus) Datum 17. září snad potěšilo všechny, kteří volají po dostavbě dálnice D7. Příští úterý totiž začne stavba dalšího úseku na trase spojující Prahu, Chomutov a Německo. Ten den má oficiálně začít rozšíření obchvatu Panenského Týnce, přičemž na stávající dvoupruhové silnici I/7 přibudou dva pruhy.  

Vznikne tak plnohodnotná komunikace dálničních parametrů. Na místě chystané stavby v uplynulých měsících proběhlo kácení mimolesní zeleně a náletových dřevin. Na 3,5 kilometru dlouhé stavbě vznikne je-dna mimoúrovňová křižovatka, která poslouží pro napojení obcí na dálnici. Se zprovozněním této stavby se počítá v roce 2022.

Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu s vítězným uchazečem výběrového řízení, Vodohospodářskými stavbami, na konci srpna. Dostavba dálnice D7 u Panenského Týnce ale vyjde na 685 milionů korun. Tedy přibližně o pětinu dráž, než očekával projekt. Předpokládaná cena stavby tři a půl kilometry dlouhého úseku byla 566 milionů korun bez DPH, cena stavby dle smlouvy se zhotovitelem je 685 milionů bez DPH. Potvrzuje se tak trend současné doby, kdy je trh stavebními zakázkami nasycen a dochází k růstu jejich cen.

Jednu dobrou zprávu, že se práce na dálnici opět přiblíží o něco blíže k jejímu dokončení, je ale jen drobnou náplastí na fakt, že termín dokončení celé D7 se opět posouvá. Konečným termínem, již několikátým za poslední roky, je nyní rok 2025. „V případě Panenského Týnce máme zajištěné pozemky, na stavbu je také vydáno pravomocné stavební povolení,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. Podle jeho slov výstavba dálnice odstraní úsek s výskytem závažných nehod. V místě zemřelo v posledních letech několik lidí. Je to úsek, na němž došlo ve středu 13. února 2008 k doposud nejtragičtější nehodě na této silnici. Při čelní srážce nákladního auta a dodávky tehdy zahynulo osm mužů, zaměstnanců postoloprtské firmy.

Dálniční úsek u Panenského Týnce naváže na zprovozněnou dálnici kolem Sulce. Poté mají přijít na řadu úseky u Chlumčan a Loun, které protáhnou dálnici ve směru na Chomutov. V obou případech běží výběrová řízení na firmy, které je postaví. V případě šestikilometrového obchvatu Loun už mělo skončit, ale vzhledem k opakovaným dodatečným dotazům uchazečů jej ŘSD už desetkrát posunulo. Největší problémy jsou s přípravou obchvatu Postoloprt, kudy má D7 pokračovat. Stavět by se tady mělo přibližně za čtyři roky.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video