Zaměstnanci a pacienti léčebny si oddechli: skončila karanténa, všichni negativní

Alla Želinská 2020-04-16 11:00:00

„Naše léčebna se vrací do normálního života a běžného provozu. S radostí dáváme na vědomí, že poté, co jsme obdrželi negativní výsledky opakovaných testů, nám Krajská hygienická stanice zrušila karanténní opatření,“ oznámilo vedení Psychiatrické léčebny Petrohrad ve středu 15. dubna.

„Včera jsme ukončili karanténní opatření nastavené Krajskou hygienickou stanicí v Ústí nad Labem, které trvalo od 3. dubna a bylo do něj zapojeno 37 zaměstnanců, kteří bydleli v léčebně a střídali se v osmihodinových nebo ve dvanáctihodinových směnách podle profesí. V současné době v léčebně jsou všichni negativní včetně pacientů a klientů,“ potvrdil nám ve čtvrtek 16. dubna ředitel Ladislav Henlín. 

Léčebna tedy z krizového režimu se pomalu vrací do běžného. „Zaměstnanci už budou chodit domů a do práce, začínáme propouštět pacienty,“ dodal ředitel s tím, že ovšem návštěvy pro pacienty jsou ještě zakázány.

Od pátku 18. dubna bude opět fungovat dětská skupina – hlídání dětí pro zaměstnance léčebny.

Všem zaměstnancům ředitel osobně poděkoval – za to, že se dobrovolně přihlásili do "první linie", že to vydrželi a tím potvrdili platnost motta léčebny: "Není úspěchu bez úsilí". Jmenovitě pak především primářce MUDr. Ivetě Geisselové. Poděkoval za nasazení tříčlennému týmu, který po dobu 12 dnů zajišťoval v léčebně stravování. Ošetřovatelský personál jejich práci ocenil diplomy a dojal tím vedoucí stravovacího úseku Janu Talhoferovou.

„Díky patří všem – panu řediteli, zdravotním sestrám, lékařům, ergoterapeutům, panu údržbářovi, sanitářům, uklízečkám, sociálnímu pracovníkovi, stravovacímu úseku. Děkujeme také těm, kteří nám přáli sílu a zdraví, psali nám vzkazy, zprávy a povzbuzující komentáře a podpořili nás psychicky nebo materiálně. Zvládli jsme to!“ shrnula A. Novotná z vedení léčebny. 

O dvou pozitivních testech na koronavir a následných opatřeních v PL Petrohrad jsme psali TADY .

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video