Zaměstnanci a pacienti léčebny si oddechli: skončila karanténa, všichni negativní

Alla Želinská 2020-04-16 11:00:00

„Naše léčebna se vrací do normálního života a běžného provozu. S radostí dáváme na vědomí, že poté, co jsme obdrželi negativní výsledky opakovaných testů, nám Krajská hygienická stanice zrušila karanténní opatření,“ oznámilo vedení Psychiatrické léčebny Petrohrad ve středu 15. dubna.

„Včera jsme ukončili karanténní opatření nastavené Krajskou hygienickou stanicí v Ústí nad Labem, které trvalo od 3. dubna a bylo do něj zapojeno 37 zaměstnanců, kteří bydleli v léčebně a střídali se v osmihodinových nebo ve dvanáctihodinových směnách podle profesí. V současné době v léčebně jsou všichni negativní včetně pacientů a klientů,“ potvrdil nám ve čtvrtek 16. dubna ředitel Ladislav Henlín. 

Léčebna tedy z krizového režimu se pomalu vrací do běžného. „Zaměstnanci už budou chodit domů a do práce, začínáme propouštět pacienty,“ dodal ředitel s tím, že ovšem návštěvy pro pacienty jsou ještě zakázány.

Od pátku 18. dubna bude opět fungovat dětská skupina – hlídání dětí pro zaměstnance léčebny.

Všem zaměstnancům ředitel osobně poděkoval – za to, že se dobrovolně přihlásili do "první linie", že to vydrželi a tím potvrdili platnost motta léčebny: "Není úspěchu bez úsilí". Jmenovitě pak především primářce MUDr. Ivetě Geisselové. Poděkoval za nasazení tříčlennému týmu, který po dobu 12 dnů zajišťoval v léčebně stravování. Ošetřovatelský personál jejich práci ocenil diplomy a dojal tím vedoucí stravovacího úseku Janu Talhoferovou.

„Díky patří všem – panu řediteli, zdravotním sestrám, lékařům, ergoterapeutům, panu údržbářovi, sanitářům, uklízečkám, sociálnímu pracovníkovi, stravovacímu úseku. Děkujeme také těm, kteří nám přáli sílu a zdraví, psali nám vzkazy, zprávy a povzbuzující komentáře a podpořili nás psychicky nebo materiálně. Zvládli jsme to!“ shrnula A. Novotná z vedení léčebny. 

O dvou pozitivních testech na koronavir a následných opatřeních v PL Petrohrad jsme psali TADY .

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video