Zaměstnanci a pacienti léčebny si oddechli: skončila karanténa, všichni negativní

Alla Želinská 2020-04-16 11:00:00

„Naše léčebna se vrací do normálního života a běžného provozu. S radostí dáváme na vědomí, že poté, co jsme obdrželi negativní výsledky opakovaných testů, nám Krajská hygienická stanice zrušila karanténní opatření,“ oznámilo vedení Psychiatrické léčebny Petrohrad ve středu 15. dubna.

„Včera jsme ukončili karanténní opatření nastavené Krajskou hygienickou stanicí v Ústí nad Labem, které trvalo od 3. dubna a bylo do něj zapojeno 37 zaměstnanců, kteří bydleli v léčebně a střídali se v osmihodinových nebo ve dvanáctihodinových směnách podle profesí. V současné době v léčebně jsou všichni negativní včetně pacientů a klientů,“ potvrdil nám ve čtvrtek 16. dubna ředitel Ladislav Henlín. 

Léčebna tedy z krizového režimu se pomalu vrací do běžného. „Zaměstnanci už budou chodit domů a do práce, začínáme propouštět pacienty,“ dodal ředitel s tím, že ovšem návštěvy pro pacienty jsou ještě zakázány.

Od pátku 18. dubna bude opět fungovat dětská skupina – hlídání dětí pro zaměstnance léčebny.

Všem zaměstnancům ředitel osobně poděkoval – za to, že se dobrovolně přihlásili do "první linie", že to vydrželi a tím potvrdili platnost motta léčebny: "Není úspěchu bez úsilí". Jmenovitě pak především primářce MUDr. Ivetě Geisselové. Poděkoval za nasazení tříčlennému týmu, který po dobu 12 dnů zajišťoval v léčebně stravování. Ošetřovatelský personál jejich práci ocenil diplomy a dojal tím vedoucí stravovacího úseku Janu Talhoferovou.

„Díky patří všem – panu řediteli, zdravotním sestrám, lékařům, ergoterapeutům, panu údržbářovi, sanitářům, uklízečkám, sociálnímu pracovníkovi, stravovacímu úseku. Děkujeme také těm, kteří nám přáli sílu a zdraví, psali nám vzkazy, zprávy a povzbuzující komentáře a podpořili nás psychicky nebo materiálně. Zvládli jsme to!“ shrnula A. Novotná z vedení léčebny. 

O dvou pozitivních testech na koronavir a následných opatřeních v PL Petrohrad jsme psali TADY .

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video