Zaměstnanci a pacienti léčebny si oddechli: skončila karanténa, všichni negativní

Alla Želinská 2020-04-16 11:00:00

„Naše léčebna se vrací do normálního života a běžného provozu. S radostí dáváme na vědomí, že poté, co jsme obdrželi negativní výsledky opakovaných testů, nám Krajská hygienická stanice zrušila karanténní opatření,“ oznámilo vedení Psychiatrické léčebny Petrohrad ve středu 15. dubna.

„Včera jsme ukončili karanténní opatření nastavené Krajskou hygienickou stanicí v Ústí nad Labem, které trvalo od 3. dubna a bylo do něj zapojeno 37 zaměstnanců, kteří bydleli v léčebně a střídali se v osmihodinových nebo ve dvanáctihodinových směnách podle profesí. V současné době v léčebně jsou všichni negativní včetně pacientů a klientů,“ potvrdil nám ve čtvrtek 16. dubna ředitel Ladislav Henlín. 

Léčebna tedy z krizového režimu se pomalu vrací do běžného. „Zaměstnanci už budou chodit domů a do práce, začínáme propouštět pacienty,“ dodal ředitel s tím, že ovšem návštěvy pro pacienty jsou ještě zakázány.

Od pátku 18. dubna bude opět fungovat dětská skupina – hlídání dětí pro zaměstnance léčebny.

Všem zaměstnancům ředitel osobně poděkoval – za to, že se dobrovolně přihlásili do "první linie", že to vydrželi a tím potvrdili platnost motta léčebny: "Není úspěchu bez úsilí". Jmenovitě pak především primářce MUDr. Ivetě Geisselové. Poděkoval za nasazení tříčlennému týmu, který po dobu 12 dnů zajišťoval v léčebně stravování. Ošetřovatelský personál jejich práci ocenil diplomy a dojal tím vedoucí stravovacího úseku Janu Talhoferovou.

„Díky patří všem – panu řediteli, zdravotním sestrám, lékařům, ergoterapeutům, panu údržbářovi, sanitářům, uklízečkám, sociálnímu pracovníkovi, stravovacímu úseku. Děkujeme také těm, kteří nám přáli sílu a zdraví, psali nám vzkazy, zprávy a povzbuzující komentáře a podpořili nás psychicky nebo materiálně. Zvládli jsme to!“ shrnula A. Novotná z vedení léčebny. 

O dvou pozitivních testech na koronavir a následných opatřeních v PL Petrohrad jsme psali TADY .

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video